Світ

В Італії у підручнику з географії Україну зараховують до «російського регіону»

Google+PinterestLinkedInTumblr
В італійському підручнику з географії знайшли спотворену інформацію про Україну, зокрема країну називають частиною «російського регіону». Посольство України в Італії звернулося до Міністерства освіти країни з закликом виправити інформацію.

Першою про спотворену інформацію повідомила уродженка України Тетяна Безрученко, пише Громадське.

Так, у підручнику для учнів середньої школи «Namaskar.Benvenuti nel mondo della geografia» авторства Альберто Фре вона знайшла інформацію про так званий російський регіон, до складу якого, на думку авторів книжки, входять Україна, Білорусь, Молдова та країни Балтії.

Також, за словами Безрученко, анексований Крим на карті показаний українською територією, однак населення півострова порахували як населення Росії.

«Особливий захват викликає опис того, що сталося в Криму у 2014-му: пройшов референдум і 97% “вибрали РФ, але ЄС і інші країни не визнали цього рішення”. Ані слова про анексію, ані слова про військове вторгнення», — зазначила Тетяна Безрученко.

Крім того, вона розповіла, що отримала фото іншого підручника з географії для учнів другого класу середньої школи. Там наводиться історія від часу існування Русі так, ніби події стосуються лише Росії. Крім того, в описі Радянського Союзу автори називають Україну аграрною країною з низьким рівнем розвитку й доходів, яка швидко втрачає населення.

У Посольстві України в Італії відреагували на «спотворену інформацію щодо України та замовчування фактів російської агресії проти нашої держави». Дипломати направили офіційне звернення до Міносвіти Італії, Асоціації італійських видавців та до видавництва підручника Альберто Фре.

Посольство закликає виправити неправдиву інформацію та пропонує співпрацювати з авторами, зокрема надавати їм навчальні посібники з правдивою інформацією щодо подій в Україні.

Крім того, у дипвідомстві просять повідомляти їм про факти спотворення інформації про Україну.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.