Світ

У США мавпам імплантували мікрочіп, який дозволяє грати у відеоігри «сили думки»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нанотехнологічний стартап Neuralink мільярдера Ілона Маска, який розробляє інтерфейс для підключення мозку до комп’ютера, успішно імплантував в мозок мавпи чип.

Після цього вона нібито стала здатна грати у відеоігри за допомогою «сили думки». Про це Ілон Маск розповів під час спілкування в чаті в додатку Clubhouse, пише Громадське з посиланням на Bloomberg

Мільярдера запитали про останні розробки на базі у Сан-Франциско проєкту Neuralink, який був представлений у 2017 році. І тоді він розповів про їхню мавпу «з майже непомітним імплантом».

«У нас є мавпа з бездротовим імплантатом у черепі з крихітними проводами, яка може грати у відеоігри за допомогою свого розуму. Це щаслива мавпа», — зазначив Ілон Маск.

За словами підприємця, компанія Neuralink розраховує, що піддослідні мавпи будуть грати один із одним в інтелектуальний пінг-понг. Маск пообіцяв приблизно через місяць показати відео з мавпами, які грають у відеоігри.

Він пояснив, що ця технологія допоможе людям, які зазнали травм мозку та хребта, компенсувати втрачені можливості за допомогою імплантованого чипа.

Більше про стартап

Neuralink — американська компанія, що займається розробкою мозкових імплантатів. Створена за участі Ілона Маска компанія розпочала свою діяльність у 2016 році, її представили загалу у березні 2017 року.

Її розробка має стати універсальним нейроінтерфейсом, який би зміг забезпечити практично безперешкодну комунікацію людини й машини, ставши продовженням для нашого мозку.

Нейроінтерфейс зможе допомогти людям з ураженнями нервової системи подолати фізичні обмеження: рухатися після травми хребта або бачити й чути попри пошкодження головного мозку.

Ілон Маск обіцяє, що Neuralink поверне паралізованим рухливість, надасть людям «супербачення» і дозволить спілкуватися за допомогою думок, а не слів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні