Світ

Температура Землі у 2020 побила рекорд за 3 мільйони років, – ООН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Температура планети Земля у 2020 році сягнула рекордно високого рівня за 3 мільйони років, і поточних зобов’язань країн зі скорочення викидів парникових газів недостатньо, щоби запобігти кліматичній катастрофі.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, пише Укрінформ. планети Земля

«Минулий рік став ще одним безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів. Концентрація вуглекислого газу знову піднялася до нового максимуму – на 148% вище доіндустріального рівня», – наголосив високопосадовець.

Так, за словами Генсека ООН, мова йде про найвищий за останні 3 мільйони років рівень, «коли температура на Землі були вища на 3 градуси, а рівень моря – вищим на приблизно 15 метрів».

Відтак, як наголошує Гутерріш, «ми як і раніше рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуса до кінця сторіччя». Генсек ООН додав, що з огляду на ці обставини «ми стоїмо на краю прірви».

«Але якщо ми будемо працювати спільно, ми можемо запобігти найгіршим наслідкам дестабілізації клімату і використовувати відновлення після пандемії, щоб встати на більш чистий і зелений шлях розвитку», – вважає Гутерріш.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні