Відео Світ Фото

Навіщо у США ялинки після свят викидають в озера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Департаменти рибальства і природокористування США просять американців не знищувати різдвяні ялинки, що засохли, а збирають їх і кидають в озера.

Сухі рештки свят створюють так звані рифи, у яких можуть ховатися мальки, аби їх не з’їли великі риби, йдеться на The Verge.

Ялинки готуються до занурення в озеро у Каліфорнії. Фото theverge.com

Крім того, що ялинки можуть відтворити рельєф озера, зіпсований людською діяльністю, вони також стимулюють ріст водоростей і рятують екосистему озер в цілому – водоростями харчуються водяні клопи, клопів їдять маленькі риби, а мальків з’їдають більші риби, пише УП.

Якщо уявити дно озера без рослинності, воно голе, можна сказати, двомірне. Помістивши ці рифи в озеро, ви створюєте тривимірний простір для риб. Ви просто створюєте цілу екосистему“, – розповів фахівець із рибного промислу Каліфорнії Джозеф Салліван.

Непродані та просто засохлі ялинки після свят викидають у каліфорнійські озера із 1990 року. Станом на 2014 рік Саллівану та його попередникам вдалося вдалося майже повністю оновити рельєф озер свого регіону.

Ми збираємося припинити викидати ялинки, тому що зараз у цьому вже немає необхідності“, – говорить Салліван.

Рифи з ялинок продовжують робити природоохорнці в Іллінойсі та Арізоні. Там назбирують до тисячі непотрібних різдвяних дерев щороку. Далі по 2-3 дерева скріплюють, а потім викидають у воду із 25-кілограмовим вантажем (інакше дерева просто плаватимуть на поверхні води). Дерева перегнивають у воді приблизно 4-5 років.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.