Політика Світ

Конгрес США розпочав процес імпічменту Трампа

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Палата представників Конгресу США оприлюднила проєкт резолюції, що розпочинає процес проголошення імпічменту чинного президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на опублікований текст документа.

«У своїх діях як президент США… Дональд Трамп вчинив значні злочини і проступки, підбурюючи до насильства проти уряду США», – зазначають у ньому.

У тексті резолюції згадують слова Трампа, сказані ним на мітингу перед прихильниками 6 січня про те, що «ми перемогли, і з великою перевагою». 

«Він також умисно робив заяви, які, у контексті, заохочували до, та, передбачувано, призвели до беззаконних дій під Капітолієм. Як, наприклад, «якщо ви не будете боротися з усіх сил – у вас більше не буде країни», – додають у тексті.

До теми: Як фанати Трампа штурмували Капітолій (ФОТО)

У резолюції згадують також дзвінок Трампа губернатору Джорджії, у якому він вимагав «знайти голоси» для зміни результатів виборів у штаті і тиснув на нього.

«Такою поведінкою Дональд Трамп продемонстрував, що він залишиться загрозою національній безпеці, демократії та Конституції, якщо йому дозволять залишитися на посаді; він діяв у спосіб, що кричуще суперечить принципам самоврядування та верховенства права. Дональд Трамп має бути підданий процедурі імпічменту і суду, усунений з посади та позбавлений можливості обіймати будь-які почесні чи управлінські посади», – підсумовують у тексті.

Голосування за резолюцію має відбутися на цьому тижні.

Зазначимо, спроба імпічменту Трампа є радше символічною, тому що для завершення процедури відсторонення президента недостатньо часу – 20 січня.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні