Світ

«Дружня» зустріч біля Ейфелевої вежі

Google+PinterestLinkedInTumblr

Декілька днів тому завершилася проща Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до святого Хітону (Трір, Німеччина), яка була організована Молодіжною комісією та Паломницьким центром Архієпархії. У заході взяли участь понад 160 осіб різного віку.

Програма прощі передбачала, крім самого Тріру, відвідування також інших міст Європи — Берліна, Люксембургу, Парижа, Мюнхена. Кожне з них надовго залишиться у пам’яті прочан. І прикро, що не лише позитивними моментами.

Так, 26 квітня група завітала до однієї з найромантичніших столиць Європи — Парижа. І одним із пунктів програми було відвідування Ейфелевої вежі, що є звичним для груп, які приїжджають до цього міста.

Кожен учасник групи мав на собі жовто-блакитну хустинку. У таких поїздках це, по-перше, є певним представленням рідної країни, а, по-друге, орієнтиром для своїх.

Вперше за декілька років відвідування Парижа ці хустинки попросили зняти.

На запитання про причину цього була відповідь охорони: «Такі правила». Однак серед переліку речей, які заборонено брати з собою, не було хустинок у національних кольорах. Прикрим є навіть не те, що ці хустинки попросили зняти. З одного боку, мабуть, охорона боялася певних провокацій. Адже у черзі до вежі яскраво вирізнялася група наших українців з яскравою символікою. Прикрим було те, що ці хустинки, дорогі для кожного прочанина, не дозволили заховати до особистих сумок. Їх просто кинули на підлогу.

Голова Молодіжної комісії і Паломницького центру, а заодно і керівник групи о. Віталій Дем’янець попросив письмово пояснити цю ситуацію. І якщо спочатку охорона ще якось спілкувалася англійською, то потім, коли ситуація стала напруженішою, перейшла на французьку та говорила, що нічого не розуміє.

Коли о. Віталій спробував підняти з підлоги хустинки, його просто виставили з черги. Була прикликана додаткова охорона.

Зрештою хустинки українцям таки повернули, а письмову відповідь очікують досі.

Цікаво, якби в нас так вчинили із французькою символікою, якою була б реакція? Сподіваємося, що в майбутньому таких ситуацій більше не виникатиме.

Інформцентр Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.