Світ

Деякі країни ЄС можуть тимчасово обмежити в’їзд для українців, – МЗС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Декілька країн-членів Європейського Союзу можуть тимчасово обмежити в’їзд для туристів з України через поширення коронавірусу.

Україну можуть викреслити із так званого “зеленого” списку ЄС. Але наразі такого рішення ще не ухвалили. Про це у facebook повідомив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, пише Репортер.

“Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення. Водночас МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн щодватижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації”, – пояснив Ніколенко

За його словами, епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз вже суттєво скоротив перелік країн із “зеленої зони”. А деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян.

“Важливо розуміти, що у разі ухвалення, рішення ЄС про виключення України із “зеленої зони” не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться”, – повідомив речник.

Він також додав, що рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні.

“Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – підсумував Ніколенко.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні