Світ

Астрономи зафіксували астероїд, що пролетів на рекордно близькій відстані до Землі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Астрономи зафіксували астероїд 2020VT4 діаметром 10 метрів, який пролетів на рекордно близькій відстані від нашої планети — 350 кілометрів. Учені змогли зафіксувати це вже після події.

Виявити небесне тіло змогли за допомогою наземних телескопів. До Землі воно наблизилося на рекордну відстань 13 листопада, але відомо про це стало лише наступного дня: перші фото астероїда зробили, коли минуло вже 15 годин, пише Громадське. астероїд

Фото ілюстративне

Експерти відзначають, що така фіксація постфактум — не рідкість для швидких об’єктів, які підлітають до Землі з боку Сонця.

За оцінками астрономів, діаметр 2020VT4 — від 5 до 10 метрів. Зазначимо, що підлетівши до Землі на 350 кілометрів, астероїд опустився нижче за Міжнародну космічну станцію (385 кілометрів від нашої планети).

Попередній рекорд зближення астероїда із Землею вчені зафіксували в серпні 2020 року. Тоді астероїд 2020 QG підлетів до планети приблизно на 3 тисячі кілометрів.

А от Челябінський метеорит, який упав у 2013 році, був найбільшим уламок астероїда діаметром приблизно 17 метрів, який зруйнувався в земній атмосфері. Він став найбільшим небесним тілом, яке досягнуло поверхні Землі після Тунгуського метеорита. Він упав у 1908 році в Сибіру.

Політ завершився вибухом на висоті 7-10 км над незаселеним районом тайги, а потужність вибуху оцінюють у 10-20 мегатонн (у тротиловому еквіваленті), що відповідає енергії найпотужніших водневих бомб.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.