Світ Фото

В Рогатині чоловік біля хати розкопав 25 єврейських надгробків (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Надгробки викопали на вулиці Драгоманова у Рогатині через дорогу від річки Гнила Липа. Сталося це, коли місцевий житель розпочав прокопувати траншею для нового паркана біля свого будинку, що межує з громадським тротуаром.


Про свою знахідку чоловік повідомив місцевого краєзнавця Михайла Воробця. За словами історика, ці великі фрагменти каменів походять із єврейського цвинтаря, розтягнутому на частини гітлерівцями під час окупації, які використовували їх для будівництва громадського тротуару, інформують «Вікна».


Деякі фрагменти мають багато розбірливих написів або різьблень на івриті. На деяких зображені канделябри та, принаймні, на одному — корона). Вони подібні до інших надгробків, віднайдених у Рогатині впродовж останніх шести років.

До теми: Нащадки повертаються до могил. В Обертині взялися відновити старий єврейський цвинтар (ФОТО, ВІДЕО)


Представник проекту «Єврейська спадщина Рогатина» Марла Осборн зауважує:
«Це не перший випадок, коли єврейські надгробки були вийняті з-під поверхні землі на вул. Драгоманова. Тут 2016 року було виявлено понад 30 надгробків. Інші фрагменти надгробків були знайдені тут біля берега річки у 2012 і 2013 роках».


За словами Михайла Воробця, міська рада Рогатина планує найближчим часом відновлювати вулицю Драгоманова. Тож, єврейських надгробків можуть знайти ще більше.
Віднайдених 25 фрагментів єврейських надгробків були доставлені на цвинтар.
Раніше йшлося, що у Другу світову війну у Рогатині розстріляли майже дев’ять тисяч євреїв.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.