Авто

Застосування і функції ресори в автомобілі

Google+PinterestLinkedInTumblr

У конструкції автомобіля особливу роль відіграє підвіска. Від коректності її роботи залежить плавність ходу транспортного засобу. Дороги далеко не завжди якісні, тому вухо ресори приймає на себе основне навантаження. Хороша підвіска відмінно демонструє можливість експлуатації машини в важких умовах без поломок і проблем.

Базові функції підвіски

Ухо рессоры

Виділяють наступні базові функції ресори:

  • Оперативне реагування на будь-які нерівності. Запчастина бере на себе навантаження, гарантуючи плавність пересування транспортного засобу.
  • Підвищення стійкості транспортного засобу. Це особливо важливо при виконанні розворотів і поворотів, коли машина піддається бічним навантаженням, тому що ймовірність перекидання підвищується. Завдяки ресорі стійкість транспортного засобу і, відповідно, безпеку тих, хто знаходиться всередині, підвищується.
  • З’єднання шасі з кузовною частиною. Підвіска, в першу чергу, необхідна для того, що автомобільний кузов був надійно з’єднаний з шинами. Без ресори автомобіль втрачає частину своїх функцій і, по суті, перетворюється в віз, при їзді на якому дуже відчуваються всі нерівності, ями.

Особливості застосування ресор

Основне застосування ресори – установка на вантажні машини, а виготовляють виріб із загартованої сталі. Конструкції бувають таких видів:

  • передні – забезпечують комфорт водія і пасажирів всередині кабіни під час їзди;
  • задні – необхідні для несення основного навантаження, тому цей автомобільний вузол нерідко додатково підсилюють.

Посилення задньої ресори роблять за допомогою значної кількості листів. Найбільше навантаження припадає на нижню частину конструкції. Тому там переважно розміщують не одну, а відразу дві-три ресори. Такий підхід призводить до зниження комфорту пересування, але дозволяє в рази збільшити жорсткість підвіски.

Ресори переважно призначені для великих перевантажень і ваг, тому на легкові автомобілі їх практично не встановлюють. При монтажі деталі на легкове авто результат буде зворотний – водій і пасажири будуть дуже відчувати ями на увазі підвищеної жорсткості підвіски. Керованість теж буде нижче.

В інтернет-магазині можна знайти не тільки підвіску, але і окремі складові, наприклад, такі: вухо або сережка ресори. Такі вироби – запчастини для вантажних автомобілів. Вони підвищують комфортність їзди і зручність керування машиною.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.