Авто

Як водії Франківщини мають по-новому укладати договори купівлі-продажу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Разом із реформною поліції в Україні відбулося багато змін для водіїв. Працівники Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області розповідають, як тепер потрібно укладати та оформляти договори купівлі-продажу автомобіля.

dogovir

1. Бланк договору заповнюється сторонами власноручно в присутності працівника центру (адміністратора). У разі необхідності працівник центру може надати лише консультативну допомогу щодо його заповнення.

2. Згідно чинного законодавства відповідальність за зміст договору та його виконання покладається на сторони, а також укладення цього договору є їх власним волевиявленням та жодної відповідальності, в разі виникнення спорів, працівник сервісного центру МВС, в присутності якого було укладено договір, не несе.

3. Перед безпосереднім укладенням договору, тобто підписання його сторонами, працівник сервісного центру (адміністратор) перевіряє документи, що посвідчують особи сторін та їх повноваження на його укладення, робить з них ксерокопії, що долучаються до відповідної справи. Ксерокопії цих документів засвідчуються особистими підписами їх власників та написом «Згідно з оригіналом».

4. Працівник сервісного центру (адміністратор) проводить перевірку транспортного засобу, свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорту) та осіб, які звернулися за укладенням договору, за відповідними пошуковими реєстрами.

У разі виявлення в результаті такої перевірки інформації, що може слугувати перешкодою в укладенні договору, працівник центру (адміністратор) повідомляє її сторонам і відмовляє в його укладенні та реєстрації в сервісному центрі.

У разі виявлення документів, що мають ознаки підробки або осіб, які знаходяться в розшуку, працівник сервісного центру негайно повідомляє про це поліцію.

5. Після підписання договору, працівник сервісного центру (адміністратор) проштамповує кожен аркуш договору печаткою сервісного центру та ставить на кожному примірнику відмітку «Укладено в територіальному сервісному центрі МВС № ___ в присутності адміністратора ____(ПІБ)___».

6. Укладення договору, здійснюється сторонами виключно в приміщенні сервісного центру та в присутності працівника сервісного центру (адміністратор).

Забороняється здійснювати оформлення договорів, поза приміщенням сервісного центру.

7. Укладений в сервісному центрі договір працівник сервісного центру (адміністратор) реєструє у Книзі обліку договорів купівлі-продажу транспортних засобів та проставляє на трьох примірниках договору номер, що відповідає порядковому запису даної книги.

8. Два примірника договору надається сторонам, третій, разом з копіями документів, з яких встановлено особи та повноваження сторін – підшивається до матеріалів справи центру. Така справа зберігається в сервісному центрі три роки.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні