Авто

Види технічного огляду автомобілів і періодичність їх проведення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Технічне обслуговування автомобіля – це запорука його стабільної та безпроблемної роботи. Чим краще ви ставитесь до свого авто, прислухаєтесь до його потреб та обслуговуєте, тим довше він вам прослужить.

Отож, сьогодні поговоримо про те, які види технічного обслуговування існують та коли їх потрібно проводити. 

деталі технічного обслуговування у Івано-Франківську

Визначення ТО   

Загалом технічне обслуговування (надалі ТО) – це комплекс профілактичних заходів, котрі виконуються для запобігання несправності чи відмови вузлів та агрегатів автомобіля. Вчасно пройдене ТО на перевіреній СТО у Івано-Франківську дорівнює безпечній їзді та злагодженій роботі всієї системи.    

Які є види технічного обслуговування   

Ще колись за часів СРСР (старожили пригадають) існували такі види, якщо щоденне, перше, друге та сезонне.

Сьогодні ж класифікація дещо змінилась і виокремили наступні види технічного обслуговування: 

 • Щомісячне;
 • Планове (ТО-1, ТО-2…); 
 • Сезонне.  

Від обслуговування звільняються такі транспортні засоби, як авто з об’ємом двигуна до 50 см. куб, спорткари-учасники змагань, трактори, котрі мають швидкість до 40 км/год і транспортні засоби з дипломатичними номерними знаками.    

Як відбувається перший технічний огляд? (ТО-1)   

На першому ТО автомобіля йому проведуть наступні процедури:  

 • Експрес-діагностика вузлів та систем; 
 • Перевірка і у разі потреби підтяжка кріплення двигуна, КП, гальмівних механізмів; 
 • Змащування деталей; 
 • Регулювання обладнання; 
 • Водні процедури, до котрих входить не лише мийка авто, але й чистка акумулятора, парктроніка, приводів склоочисників та ін. 
ТО-2 

В принципі, це те ж саме, що й ТО-1 + додаткові процедури, котрі разом складуть повну діагностику автомобіля: 

 • Діагностика силового агрегата – огляд на предмет виявлення підтікання чи ламань, спостереження за подачею пального в насоси, за рідиною охолодження, мастилом в картерах мотора, тестування двигуна на холосту і під навантаженням, комп’ютерна діагностика та інше.  
 • Діагностика кермової системи; 
 • Діагностика підвіски;  
 • Діагностика гальмівної системи;
 • Перевірка справності коробки передач.

Друге технічне обслуговування є значно масштабнішим за перше і дозволяє визначити найменші ламання та усунути їх, щоб вони в майбутньому не привели до суттєвих проблем.     

Сезонне ТО   

Воно здійснюється двічі на рік і полягає у «переодяганні/перевзуванні» транспортного засобу. Наприклад, заміна шин на зимові з літніх чи навпаки. До цього ще входить антикорозійна обробка радіатора, щоб сіль та інші реагенти не завдавали йому шкоди протягом зимового періоду.  

А також не забуваймо про заміну моторного мастила, де вливають нев’язку рідину, котра краще адаптовується до морозів і легше запускається двигун.    

Тому, щоб ваше авто було «здоровим» і змогло відбігати понад десяток років, про нього потрібно періодично турбуватись. Це й стосується технічного обслуговування, котре забезпечить йому безпроблемну експлуатацію. 

Виконати роботи ви можете у зручний для себе час та в хорошому автосервісі в Івано-Франківську, який можна вибрати на автомобільному сайті Декспенс: https://www.dexpens.com/Companies/Ivano-Frankivsk . І рекомендуємо не затягувати, щоб запобігти виникненню серйозних проблем. Краще пересвідчитись і бути спокійним за свого залізного коня. 

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.