Авто

Водійські забаганки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Автомобілі вже давно не розкіш.А навколо обслуговування чотириколісних апаратів працює ціла індустрія. Завдяки цьому водії мають змогу прикрасити своє авто на будь-який смак. Що ж вони купують та наскільки це їм потрібно?

Від козирків до мухобоєк

Як кажуть в автомагазинах, головний поділ пристрастей водіїв ділиться дуже банально і просто – за статевою ознакою. Чоловіки надають перевагу практичним і стильним речам, жінки – модним і красивим.

Нікого вже не здивуєш оригінальним чохлом на кермі, ручці коробки передач, накладками на педалях. Та виробники аксесуарів постійно вигадують щось нове.

Останнім часом попитом користуються органайзери. Вони кріпляться на козирки і є доволі практичними. Переважно сюди напихають копицю CD-дисків, що часто грає з водієм злий жарт. Адже козирок час від часу використовують за призначенням – опускають його для захисту від сонця. Таким чином компакти можуть опинитися під прямими сонячними променями і пошкодитися.

Якщо говорити про зовнішні аксесуари, різноманітні антикрила чи спойлери, то це теж – палка о двох кінцях. Дефлектори на капоті чи так звані «мухобійки» утворюють потік повітря, який захищає ваш капот і лобове скло від комах та камінців. Та варто пам’ятати, що дефлектор треба встановити на капоті максимально міцно і в правильному місці, аби він не зазнавав надто великих навантажень і його просто не відірвало.

Ледь не писком моди є встановити на багажник свого авто спойлер чи антикрило. Можна погодитися, що це таки стильно, а от чи практично? Справа в тому, що призначення антикрила – зробити так, щоб потік повітря, що обтікає кузов, на швидкості притискував авто до землі. Воно доречне тільки в тому випадку, якщо на постійно берете участь у професійних автоперегонах. З огляду на те, скільки нині на дорогах машин з такими «прибамбасами», виникає враження, що кожен третій автомобіліст є гонщиком. Пам’ятайте, антикрило значно збільшує витрати пального, тому подумайте, чи воно конче необхідно.

Принцеси на колесах

Жінок-водіїв вже «розплодилося» так багато, що серед аксесуарів для автомобілів виділилася величезна група – спеціально і тільки для слабкої статі.

Автоаксесуарами зайнялися такі всесвітньо відомі бренди, як Gucci, Louis Vuitton, Armani, Chanel. І випускають вони не просто окремі речі для авто, а цілі колекції. Нині навіть відкриваються окремі магазини з жіночими автоаксесуарами.

Пересічна колекція жіночих дрібничок для автомобіля нараховує щонайменше десяток найменувань. До прикладу, в одній з колекцій під назвою «Принцеса» є звичні для чоловіків чохол на руль, але вироблений із м’якого флісу та атласу, чохли на рукоятку коробки передач і ручного гальма (із тих же матеріалів), чохли на сидіння, подушки-підголовники, автоорганайзер на козирок, а далі – увага: чохли на ремені безпеки, чохол для коробки з серветками, атласна подушка, і «вінець творіння» – чохол на дзеркало заднього огляду (у ньому власне дзеркало перетворюється радше на невеличку щілинку). Аксесуари мають рожевий колір у горошок і щедро оздоблені мереживом.

Таких наборів виробляють безліч. Можна уявити їхній дизайн лише з назв: «Леопард», «Голубий цуцик», «Мереживні сни», «Рожеві хмарки» тощо. Коштує такий набір щастя близько 3 тис. грн.

Можна збирати подібну колек-цію, можна з того сміятися. Але таке розмаїття «рюшечок» в салоні добряче відволікає від дороги. Тому, хто б ви не були, чоловік чи жінка, все одно добре подумайте, чи дійсно потрібен вам в дорозі той чи інший аксесуар, і чи не стане він колись причиною дорожньо-транспортної пригоди.

Водійська бувальщина

«Одного мого знайомого кілька років тому «догнала» дама на VW, яка захотіла дізнатися, чи жива та киця на задній полиці під склом, чи іграшкова. Киця – іграшкова. А в знайомого тепер – новий бампер і правлений багажник…».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.