Авто

Українці тратять півзарплати на бензин

Google+PinterestLinkedInTumblr

Про це свідчать розрахунки, зроблені за даними Держкомстату.Так, у січні цього року середня зарплата українців становила 2722 грн. на місяць (близько 11 доларів на день).

Аби заправити галон (3,7 л) преміум-бензину на день (з розрахунку 12,4 грн. за літр) середньостатистичному водієві доведеться викласти на АЗС 49 % своїх доходів. Якщо заливати в бак звичайний А-95, то сума буде нижчою — 1200 грн. на місяць при ціні літра 10,80 грн.

Для порівняння, агентство Bloomberg недавно склало рейтинг цін на бензин у 55 країнах світу і долю витрат на пальне відносно прибутків. На першому місці опинилась Норвегія, де вартість галона бензину-преміум становила 9,69 долари і займає 3,6 % прибутку. За галон норвежці платять більше, але це не б’є по їхніх кишенях. На другому місці — Італія (9,35 доларів за галон, 9,1 % прибутку). Замикає трійку лідерів Греція (9,23 доларів, 12 % прибутку).

Від середини лютого пальне на українських АЗС через ріст світових цін на нафту подорожчало на гривню. Однак, останнім часом світові котирування пішли на спад, тож, за прогнозами фахівців, це мало би вплинути й на цінники наших заправок.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.