Авто Світ Фото

У Франківську патрульні перевірили місця для паркування людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У середу, 5 липня, франківські копи разом з журналістами та громадськими активістами проінспектували декілька парковок. Мета рейду — виявити вільні місця для автівок людей з інвалідністю.

«У центрі міста водіям з інвалідністю зазвичай дуже важко знайти місце для парковки, тому ми звернулися до патрульної поліції, щоб провести такий рейд», – каже Микола Макар, представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Івано-Франківській області.

Перевірку почали з парковки біля ОДА. Зліва від Білої хати, з боку вулиці Мельничука, місце для інвалідів, позначене дорожньою розміткою й відповідним знаком, було вільним. Натомість з правого боку, зі Шпитальної, обидва зайняті автівками. Один із водіїв показав посвідчення інваліда, а особу іншого встановили та передали інформацію до муніципальної поліції.

Інспекцію продовжили на вулиці Лесі Українки, де червоний «Range Rover» зайняв місце для автівки людини з інвалідністю. Паркувальник показав пальцем на паркомат і сказав, що всі питання до нього, а сам утік від журналістів і патрульних, мовляв, він особа не публічна.

На Грушевського, біля театру кіно «Люм’єр», місця для інвалідів були зайняті, паркувальник запевнив, що в цьому місці він перевіряє посвідчення інвалідів і тоді дозволяє їм залишати авто, хоча відповідного значка на автомобілях не було.

Зрештою, патрульні, які проводили рейд, повідомили, що не мають права штрафувати водіїв, що залишають автівки у місцях для інвалідів, — цим займається муніципальна інспекція з благоустрою.

Ще люди з інвалідністю скаржаться, що багато паркувальних місць для них у Франківську облаштовані без дотримання норм.

«Ширина парковки має бути три з половиною метри, щоб людина могла сама вийти і поставити візок», — говорить Микола Макар.

Цього разу патрульні лише промоніторили ситуацію та намагалися достукатися до совісті паркувальників і водіїв, але згодом поліція матиме й законні підстави складати протоколи.

«Скоро будуть зміни в законодавстві, патрульну поліцію уповноважать складати постанови на водіїв, які займають місця для інвалідів, — каже інспектор Олександра Бабецька-Гусєва. — Штраф становитиме 1070 грн. Крім того, матимемо право навіть евакуювати авто».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.