Авто

Три кроки до автомрії

Google+PinterestLinkedInTumblr

З середини минулого року українські банки активно почали відновлювати програми споживчого кредитування. Найпопулярнішими з них, як і очікувалося, стали продукти, пов’язані з придбанням власного автомобіля. Про особливості придбання авто у кредит у розмові із заступником керуючого Прикарпатського регіонального управління Банку «Фінанси та Кредит» Олександрою Якубишин.

— Пані Олександро, ринок послуг із придбання автомобілів у кредит продовжує розширюватися. Звичайно, до докризових показників ще далеко, проте темпи розвитку оптимістичні. Які тенденції?

— За останні півроку ринок автокредитування зазнав суттєвих позитивних змін. Умови кредитування вже впритул наближаються до показників 2008-го. До кінця року вартість позик дещо знизиться, однак чергового обвалу чекати не варто. У середньому до кінця 2011-го автокредити можуть подешевшати до 15-16%.

Банки пропонують програми автокредитування, в яких намагаються максимально врахувати інтереси позичальників. Наприклад, Банк «Фінанси та Кредит» пропонує своїм клієнтам автокредит «Оптимальний» з лояльними та прозорими умовами. Придбати новий автомобіль можна з початковим внеском від 15%, терміном фінансування до 7 років та кредитною ставкою від 9,99% річних. Приховані комісії та штрафні санкції за дострокове погашення відсутні. До речі, ставка за кредитом є незмінною протягом усього терміну, що дозволяє клієнту впевнено планувати свої витрати.

— Як виглядає типова процедура купівлі авто в кредит?

— У Банку «Фінанси та Кредит» діє проста та прозора схема. Майбутньому автовласнику необхідно зробити всього три кроки. Передусім звернутися до автосалону та обрати автомобіль. Далі з рахунком-фактурою, отриманою в автосалоні, та пакетом документів, що підтверджують платоспроможність позичальника, звертаєтеся до найближчого відділення нашого банку, заповнюєте анкету-заяву та очікуєте на рішення про видачу кредиту. Після прийняття позитивного рішення ми перераховуємо автосалону необхідні для придбання транспортного засобу кошти, а клієнту залишається тільки забрати свій автомобіль та пройти процедури реєстрації.

— Скільки це займе часу?

— В нашому банку ця процедура триває всього один-два дні. Перший день – прийняття рішення та надання гарантійного листа автосалону. Другий – оформлення та видача кредиту.

— Які вимоги до потенційного позичальника?

— Загалом вимоги до позичальника в усіх банках подібні. Якщо у вартості кредитування вітчизняні фінустанови готові демонструвати суттєву лояльність, то до підтвердження платоспроможності потенційного клієнта ми ставимося дуже уважно, враховуючи досвід минулих кризових явищ.

Якщо ви найманий працівник віком від 21 до 60 років, працюєте на останньому місці роботи більше року, а частка щомісячних витрат з обслуговування кредиту щодо офіційно підтверджених доходів складає не більше 60%, то шанси отримати позитивне рішення у вас максимальні. Крім того, наш банк кредитує придбання автомобіля підприємцями-фізичними особами, які займаються діяльністю більше року та мають стабільні доходи.

— Ви вже більше року як відновили автокредитування. Які автомобілі та програми найбільш популярні?

— Популярні авто як іноземного, так і вітчизняного виробництва. Переважно – це автомобілі середнього та економ-класу вартістю 70-140 тисяч гривень. Зручною та вигідною для клієнтів є програма зі значним першим внеском (50-75%) та низькою ставкою за кредитом (9,99-11,99%).

— Які ще супутні продукти від Банку «Фінанси та Кредит» можуть полегшити життя автовласникам?

— Клієнти отримують приватні платіжні картки VISA або MasterСard для отримання страхового відшкодування в разі настання страхового випадку з автомобілем. За умови повного і своєчасного обслуговування кредиту протягом перших трьох місяців банк може встановити на таку платіжну картку кредитний ліміт у розмірі трьох щомісячних платежів за кредитом. Цими коштами можна скористатися на власний розсуд, наприклад, для придбання додаткових аксесуарів для авто.

— Що б ви порекомендували потенційним позичальникам при виборі автокредиту?

— Перш за все необхідно відповідально та тверезо оцінювати свої доходи та витрати, враховувати плани на майбутнє, щоб у подальшому не виникали проблеми з погашенням кредиту. Також можна порекомендувати обирати програми з великим терміном кредитування, за рахунок чого щомісячний платіж буде меншим. Виплачувати кредит можна значно швидше, що суттєво зменшить загальну плату за користування кредитом. Штрафні санкції при достроковому погашенні у нас відсутні. При цьому за рахунок менших обов’язкових платежів можна створити певний запас міцності, що дозволить застрахувати себе від непередбачених життєвих обставин.

Детальнішу інформацію про умови кредитування можна отримати за телефоном в Івано-Франківську (0342) 55-91-65 або в найближчому відділенні Банку «Фінанси та Кредит».

Усі види банківських послуг.
Ліцензія НБУ № 28 від 09.10.2009

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.