Авто

Що потрібно знати, щоб керувати мототранспортом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Жодного сенсу немає сумніватися в практичності мотоцикла. Цей двоколісний транспортний засіб, на відміну від звичайних авто, витрачає паливо із меншою інтенсивністю, має нижчу вартість, принаймні в тому разі, коли йдеться про стандартні моделі. Є такі різновиди мотоциклів, які працюють на електриці, і всі, хто їх використовує, підтвердять, що це дуже вигідно.

Варто також зазначити зручність мототранспорта. Мотоцикли з легкістю долають великі відстані, оминаючи дорожні затори, або прориваючись крізь них. Однак, щоб користуватися ними, треба мати шоломи. Це обов’язкова вимога до тих, хто їздить на мотоциклах, але її виконання захистить від травмування, а іноді й збереже життя.

Інформація для споживачів

Якщо ви придбали мотоцикл, вам доведеться іноді звертатися до магазину, де продається мотоекіпіровка. Окрім шоломів, ви маєте купити:

  • мотокуртки;
  • моторукавиці;
  • комплексний мотозахист;
  • мотоботи;
  • головні убори;
  • різноманітні аксесуари.

У магазині ви можете придбати як чоловіче, так і жіноче екіпірування. У каталозі знайдете футболки, реглани, бандани, кепки та інші цікаві вироби, які підкреслять ваш стиль. Ви також маєте чудову можливість придбати товари спеціального призначення (наприклад, екіпіровку для поїздок під дощем).

Подбайте про безпеку

Але повернемося до головного аксесуару мотоцикліста, і це є шоломи. Вони бувають:

  1. Напівлицьові. Моделі спрямовані на захист тім’яної й лобової частин голови. Проте такі шоломи не призначені для надшвидких поїздок, адже більша частина обличчя залишається відкритою. Рекомендовані новачкам, які лише освоюють мотоциклетну справу. Деякі моделі випускаються з візором і піддашком.

  2. Відкриті. Перевага цього шолому полягає в тому, що він не сковує рухів головою під час поїздок. Як стає зрозумілим із назви, передня частина обличчя на таких моделях є повністю відкритою. Водночас до деяких комплектацій входять окуляри й візори.

  3. Кросові. Призначені для екстремальних умов, які зазвичай супроводжують різноманітні змагання. Виготовляються з матеріалів, що мають високу міцність. Їм притаманна відносно невелика маса. Вироби якісно фіксуються на обличчі. Мають витягнуту форму, оснащені піддашком, який пом’якшує наслідки ударів.

На деяких різновидах візорів, що використовуються на кросових шоломах, застосовується технологія антивідблиску. Вона запобігає осліпленню. У зоні підборіддя розташований протектор щелепи. Має ударопоглинальний прошарок, який зазвичай робиться з пінопласту з високою пористістю. Він здатен під час удару розподілити енергію в такий спосіб, що знижується ризик травмування.

Шоломи, що належать до конфігурації дуал-спорт, відрізняються подовженим піддашком, наявністю широкого візора, під час використання якого немає сенсу надягати окуляри. Дуже високий рівень експлуатаційних характеристик у медулярних мотошоломах, адже вони захищають усю голову, у тому числі підборіддя. У конструкціях присутній візор із механізмом підйому. Інтегральні шоломи не мають компонентів, що знімаються, за виключенням візора та протектора нижньої щелепи. Відрізняються високою міцністю та стійкістю до ударів.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: