Авто

Що чекає франківські маршрутки та їхніх пасажирів з 10 червня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перехідний період для перевізників підходить до кінця. За умовами додаткової угоди, яку вони підписали в обмін на підняття тарифу до 3,5 грн., довгоочікуване покращення має, нарешті, прийти й до пасажирів. І то за тиждень – з середи, 10 червня.

IMG_9332

Нагадаємо, що основними умовами для підняття тарифу в маршрутках були встановлення GPS-навігаторів та обілечування пасажирів. Якщо 10 червня ви побачите, що все це у маршрутці є, то знайте, за проїзд у ній ви маєте заплатити уже 4 грн., якщо немає – то 2 грн.

Ще 18 травня у міськвиконкомі оголосили переможця тендеру для встановлення системи GPS у маршрутках, ним стала житомирська фірма «Автоімідж». Як розповідає директор департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку міськвиконкому Михайло Смушак, наприкінці минулого тижня навігаторами оснастили десь 25 % франківських автобусів. Цього тижня представники фірми мають приїхати, аби облаш­тувати в департаменті диспетчерський пункт – систему, яка показує, де саме знаходиться кожен автобус.

«Тож є всі передумови, аби сподіватися, що до 10 червня все буде зроблено на 100 %», – запевняє Смушак.

За навігатори перевізники платять самі, згідно з умовами конкурсу, оренда одного обходиться у 80 грн. на місяць, плюс ще 70 грн. – обслуговування. Є й можливість придбати – за яку суму і скільки саме, з фірмою домовляються уже самі перевізники.

IMG_9336

Ця система, впевнені в департаменті, має внести порядок у графіки руху. Диспетчер на екрані бачитиме, коли автобус виїхав на маршрут, а коли з’їхав, на якій зупинці водій дозволив собі постояти задовго, аби набити салон пасажирами.

«От бачимо, що він стоїть на Дністровській 10 хвилин, одразу телефонуємо перевізнику, кажемо: дзвони водію, аби їхав, а сам біжи до нас писати пояснення, – розповідає Смушак. – Так само кожного ранку в мене на столі мають бути списки порушень, за всі мають бути пояснення. Перше – це попередження, друге – розір­вання угоди».

Так само з 10 червня ту карту з рухом маршруток зможе побачити кожен мешканець міста в інтернеті, принаймні так обіцяють в департаменті.

«І не тільки маршрутки, але й тролейбуси, – запевняє Смушак. – «Електроавтотранс» зараз працює з іншою компанією, але ми їх теж зобов’язали, аби вони були в системі».

Тепер щодо квитків. Нові друкуватимуть у «Спецполіграфії», вони уже замовлені і цього тижня мають бути в департаменті. Ці квитки матимуть серійні номери та захисну стрічку.

«Квитки приїжджають до нас, потім наш працівник, відповідно до заявок перевізників, бо це вони їх оплачують, видає їм квитки, – пояснює Михайло Смушак. – А в кінці місяця вони звітують: от стільки квитків ми продали – з такого номера по такий. Таким чином матимемо реальний пасажиропотік, а це стане підґрунтям, аби коригувати маршрути – десь додати машину, десь зняти».

Взяти квиток – буде на відповідальності пасажира. За безквитковий проїзд у департаменті обіцяють штрафувати. Усе, як каже закон, штраф – 20-ти кратний розмір, тобто 80 грн. Перевірки будуть, але про них трохи пізніше.

І ще одна новація. З того ж 10 червня всі водії повинні бути у формі. Поки що обмежилися лиш футболками, бо ж надворі літо, та й новий конкурс не за горами, аби не було аж так затратно тим перевізникам, хто на нього не йтиме. Плюс у кожного водія ще має бути бейджик – з іменем, прізвищем, фото, печаткою. Пасажир уже знатиме, хто саме його везе і, зрештою, в разі чого це полегшить написання скарг.

Що ж умови зрозумілі, тепер стоїть питання, що робити з перевізниками, які їх дотримуватися не захочуть. А те, що такі будуть, напевно, ніхто у Франківську не сумнівається. Варто згадати хоча б останнє підняття тарифу, коли чимало водіїв збирали по 3,5 грн. задовго до підписання додаткової угоди. Та й у департаменті кажуть, що деякі перевізники ще не замовили квитки, а з житомирського «Автоіміджу» дзвонили скаржитися, що їм розказують – «мені ніякого навігатора не треба».

«Нині створили п’ять рейдових груп, вони вже мають заготовлені акти та будуть 10-11 червня, а як треба то й більше, їздити в маршрутках і дивитися, як виконують домовленості, – каже Смушак. – Як тільки виявлять грубе порушення – нема GPS, квитків – того ж дня буде подання на міського голову про розірвання угоди з цим перевіз­ником. І тут їм нічого не поможе: ні прохання, ні молитви. Є чіткі правила, або вони їх дотримуються, або «до побачення». І так само робоча група – якщо хтось приховає якесь порушення, в той же день піде з роботи».

Та навіть якщо це все є, існує ще одна умова, яку треба виконати, аби брати з пасажира 4 грн. – автобус повинен бути технічно справним і чистим. Інакше – припис про усунення порушення, а до того часу – ціна проїзду 2 грн. До слова, стільки ж мають право просити за проїзд у маршрутках без навігаторів і квитків. Якщо перевізник чесно напише «Проїзд 2 грн.», його ніхто не чіпатиме.

Усе доволі зрозуміло. Але обов’язково згадайте ці нюанси зранку 10 червня, неуважність – це лиш ваші зайві витрати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.