Авто

Найбільший автозавод України зупинив роботу через війну на сході

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Найбільший виробник легкових автомобілів в Україні Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) практично зупинив виробництво автомобілів і автобусної техніки через девальвацію гривні та війну на сході України. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу заводу.

9328115c29de8fe8de58352062b[1]

“За ситуації, коли більш ніж у півтора рази девальвувала національна валюта, що призвело до зниження купівельної спроможності громадян України, коли в східному регіоні фактично йде війна, повністю зупинено продаж у Луганській і Донецькій областях, в умовах обвалу продажу нових автомобілів на ринку України і фактичної зупинки експортних поставок до РФ, виробляти автомобілі «на склад» економічно недоцільно”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, в прес-службі відзначили, що про припинення існування ЗАЗ не йдеться, а обсяги виробництва будуть збільшені, як тільки ситуація в Україні стабілізується. Підприємство повідомляє, що скоротило надмірний кадровий фонд, відзначаючи, що виробництво автомобілів ЗАЗ на початок року забезпечували 6 000 співробітників.

У прес-службі не навели конкретного числа звільнених, але відзначили, що під скорочення потрапила невелика частина робітників.

Раніше ЗАЗ перейшов на триденний робочий тиждень. ЗАЗ у 2013 році збільшив чистий прибуток у 5,8 разу – до 2,6 млн. грн.

Довідка

Запорізький автомобілебудівний завод – найбільше автомобілебудівне підприємство України з повномасштабним виробництвом автомобілів, комплектуючих, штампуванням, зварюванням, фарбуванням, складанням. Підприємство входить в корпорацію «УкрАВТО».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні