Авто Світ

Маршрутки спотикання. Виконком так і не вирішив, чи возитимуть франківців з 1 січня по-новому

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 29 грудня, на засіданні виконкому обговорювали проблемні питання у маршрутній мережі, яку запланували кардинально змінити з 1 січня.

До теми. Франківцям прямо на зупинках роздаватимуть бюлетені із роз’ясненням нового руху маршруток.

Marshrutka-avtobus-bus-pizhik-6057-890x395[1]

Зокрема, вирішували, що робити із перевізником, який виграв конкурс щодо маршрутних перевезень по кількох лотах, але до якого, як виявилося лише зараз, були претензії.

Так, ПП “Станіславтранс” подало скаргу до виконкому щодо результатів конкурсу, на якому комісія надала перевагу Сохану, попри наявні порушення у документах цього перевізника.

З’ясувалося, Володимир Сохан, голова асоціїації перевізників, у документах вказав неправдиві дані щодо кількості водіїв та щодо пасажиромісткості автобусів за виграними по лотах маршрутами.

12434401_539823046194704_1591519068_n
Володимир Сохан

Нагадаємо, на повторному конкурсі на здійснення пасажирських перевезень в Івано-Франківську Сохан виграв наступні лоти:

Маршрут №27 – 5 автобусів великого класу
Маршрут №28 – 8 автобусів великого класу
Маршрут №32 + 34 – 8+6 автобусів малого класу

Рішення про цю скаргу виконком не підтримав. Вісім членів виконкому проголосували за, п’ятеро утримались.

Депутат облради Василь Попович заявив, що подасться до прокуратури, аби членів виконкому “перевірили”, адже у їх діях він побачив “рейдерство”.

“Виконком повинен припинити виділяти маршрути під ситуативні інтереси та під кожного нового прокурора, який з’являється, – сказав член виконкому Вадим Войтик. – Було оголошено конкурс на всі перевезення на всіх маршрутах. Ми зараз говоримо про те, наскільки чесно провели цей конкурс та чи об’єктивно визначили перевізників-переможців. Сохан не святий, я не впевнений, що він перевезе людей по 95% маршрутах”.

В існуючій мережі громадського транспорту Івано-Франківська є 10 тролейбусних маршрутів, 1 автобусний комунальний і 47 маршрутів, на які щоденно виїжджають 235 автобусів. У оновленій схемі заплановано 8 тролейбусних маршрутів, на яких курсуватиме 41 тролейбус. 5 автобусних маршрутів будуть обслуговувати 37 автобусів великого класу, а 23 маршрути – 170 малих автобусів.

Та все ж найпроблемнішим для членів виконкому нині було питання, чи приймати рішення про введення в дію результатів конкурсу маршрутних перевезень з 1 січня.

“Була пророблена велика теоретична робота, але перевізники виграли чисто по паперах, – сказав Войтик. – Я вважаю, що треба провести повторно відкритий конкурс. Комісія фактично була без голови, адже на той час Руслан Гайда вже не був заступником міського голови”.

На це мер Руслан Марцінків спитав: “То що ж робити з 1 січня?”

До теми. Виконком обіцяє з 1 січня для дітей бійців АТО безкоштовний проїзд у маршрутках.

Перевізники у залі обурено питали, чи взагалі законно проводити третій конкурс.

“Ви думаєте, перевізники сидять вдома, лежать? Ми ж готувалися, склали інвестпроекти, написали, що ми змінимо за рік, – сказав один із перевізників у залі засідань. – Пройшло два конкурси – відкриті. Як так можна з нами? Нам ще сидіти три місяці?”

“Нова схема таки буде, – запевнив міський голова. – Не будуть одночасно їздити старі й нові маршрути. Виконком зараз не готовий прийняти рішення”.

Врешті мер вирішив перервати засідання виконкому до 10:00 четверга, 31 грудня.

Усі зупинки та вулиці. Повний опис нових маршрутів громадського транспорту Івано-Франківська. Завантажуйте та зберігайте!

Нагадаємо, з нового року має змінитися не лише схема руху автобусів, а й порядкові номери маршрутів. Так, тролейбусні маршрути отримають номери від першого до десятого, з десятого до двадцятого номери “зарезервують” також за тролейбусами. На маршрутних автобусах будуть номери від 21 до 47.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні