Авто

До Європи через техогляд

Google+PinterestLinkedInTumblr

Євроінтеграційні потуги України можуть зачепити водіїв. Незабаром вони знову отримають обов’язковий техогляд усіх авто. Його повернення передбачає угода про асоціацію України з ЄС.

Авто, які займатимуться міжнародними перевезеннями, повинні будуть проходити тех­огляд вже через рік після набуття чинності угоди про асоціацію. Для пасажирського транспорту норма з’явиться через три роки, для решти машин – через п’ять.

Техогляд мають проводити за нормами Євросоюзу. Вперше його треба буде пройти через чотири роки після купівлі нового авто. Надалі – кожні два роки.

З іншого боку, після набуття чинності угоди мають скасувати ввізні та спеціальні мита на автомобілі. Однак лише в перший рік, потім ввізне мито повернеться і буде становити 10%. Україна отримає і право вводити додаткові захисні мита на імпорт автомобілів. Також угода зобов’язує державу надавати чесну та прозору статистику автомобільної промисловості.

За техоглядом сумують і в ДАІ. Там порахували, що через несправний транспорт збільшилася кількість аварій на дорогах. За словами начальника Центру безпеки руху та автоматизованих систем МВС Сергія Будника, поганий технічний стан не є головною причиною дорожньо-транспортних пригод, але кількість аварій через поломки продовжує рости. Найбільше ДТП, як і раніше, трапляється через перевищення швидкості та порушення правил маневрування.

За словами Будника, в українських водіїв низький рівень самосвідомості, і вони не дуже ретельно стежать за своїми авто. Наприклад, стара машина без належного догляду може розвалитися прямо посеред дороги, а це небезпечно не лише для водія та його пасажирів, а й для оточуючих.

З іншого боку, в міліції раді тому, що з техоглядом у минуле пішли продаж відповідних талонів і побори під час огляду. Повертати техогляд в міліцію не хочуть, говорять про можливу перевірку справності без участі ДАІ.

Нагадаємо, у червні 2011 року Верховна Рада прийняла закон про скасування обов’язкового технічного огляду автотранспорту. Перевірки на сертифікованих станціях залишилися для автопарків юридичних осіб, автобусів і вантажівок. Втім, якщо інспектор ДАІ має сумнів у справності машини, він може перевірити його стан за допомогою мобільних станцій або зажадати припинити рух.

До теми

ДАІ відмовляється від прав з чіпами

 

Замість водійських посвідчень із вмонтованими чіпами
Держ­автоінспекція вирішила придумати новий зразок прав. За словами
начальника Департаменту ДАІ Володимира Рєзнікова, проект нових прав
перед затвердженням покажуть в інтернеті та проведуть громадське
обговорення.

 

Нові посвідчення водія будуть дешевшими приблизно на 60 грн., ніж
продукція з чіпом, і коштуватимуть майже 200 грн. Наразі інспектори
повернулися до посвідчень без безконтактного чіпа. «Чіповані» права досі
видавали лише в Києві.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.