Авто

Дев’ять життів автоскла

Google+PinterestLinkedInTumblr

Якщо на лобовому склі вашого авто з’явилася тріщина чи скол, не панікуйте – його не обов’язково міняти на нове. Ремонт обійдеться дешевше.

Лобове скло сучасних автомобілів належить до типу «триплекс». Воно складається із двох шарів скла, скріплених між собою прозорою полімерною плівкою. В дорогих іномарках такий вид скла застосовують і на дверях та задньому отворі. При аварії його осколки залишаються на місці, скріплені плівкою.

Як каже Володимир Кодак, майстер одного з івано-франківських автосервісів, відновити скло можна від багатьох різних пошкоджень. Автоскло не підлягає ремонту лише тоді, коли пошкоджена як зовнішня, так і внутрішня його частина.

Сколів є три види:

• «око бика» – виникає від удару крупного каменю, тріщини повторюються колами циклічно у вигляді конусу навколо місця удару;
• «зірка» – від місця удару розходяться лінійні тріщини;
• звичайні лінійні тріщини.

Процедура ремонту автоскла має кілька етапів. Спершу майстер ретельно очищає тріщину від можливого бруду. Володимир Кодак каже, що, коли на склі виникає тріщина, важливо одразу її заклеїти скотчем, щоб уникнути потрапляння всередину бруду чи вологи. Після цього варто якнайшвидше звернутися до автосервісу, адже тріщини мають властивість розповзатися.

Після очистки на відстані 5 мм від країв тріщини свердлять отвори для того, щоб перекрити їй шлях для подальшого поширення. За допомогою спеціального пристрою, який кріпиться на скло, у тріщину заливають полімер. Він розтікається по всій її довжині. Окремо майстер заливає полімер зовні тріщини. Коли полімер добре заповнює усі звивини тріщини, аби він не розтікався, на нього наклеюють прозору плівку. До цього місця прикладають ультрафіолетову лампу, яка висушує полімер, це займає 10-20 хвилин. Після того, як усе висихає, плівку та напливи полімеру зчищають. На склі залишаються лише сліди просвердлених отворів.

«Ремонт пошкоджень автоскла займає від 30-40 хв. і довше, залежно від складності пошкодження, стартова ціна в Івано-Франківську – 50 грн., – говорить Володимир Кодак. – Для автомобіліста важливо добре вирахувати співвідношення вартості ремонту скла та його заміни на нове. Ремонтувати доцільно, якщо вартість роботи становить не більше третини від вартості заміни скла. Якщо скло є «рідним», тобто заводським, його потрібно ремонтувати, навіть якщо це коштує половину його вартості, адже заводське скло завжди краще, ніж замінене».

Як вберегтися від тріщин?

Спеціалісти радять пам’ятати кілька речей

Не слід мити скло холодною водою, якщо машина довго стояла на сонці, і скло відповідно є гарячим. Краще нехай машина остигне в тіні. Відповідно взимку машину, яка щойно з морозу, не можна одразу ж мити теплою водою. Від різкого перепаду температур часто утворюються тріщини.

Не варто зловживати кондиціонером влітку та пічкою взимку. Це теж створює перепади температур.

Не лінуйтеся міняти щітки двірників. Коли вони зношуються, починають терти скло.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.