Авто

Даішники теж учаться

Google+PinterestLinkedInTumblr

Напевно, немає автомобіліста, якого б не зупиняли працівники ДАІ. Та мало хто знає, як і де вчаться дорожні інспектори. «Репортер» побував на кафедрі, де готують поповнення Державтоінспекції. Серед навчальних закладів системи МВС тільки у двох готують майбутніх працівників ДАІ. Це – Донецький юридичний і Прикарпатський юридичний інститути.

Кафедра організації та контролю за безпекою дорожнього руху івано-франківського вишу має відносно недовгу історію. Її створили у 2007 році. Як розповідає начальник кафедри кандидат фізико-математичних наук, підполковник міліції Олександр Григоришин, спілкуючись із практичними працівниками підрозділів ДАІ, з’ясувалося, що там не вистачає людей з технічною освітою, які б розумілися на організації дорожнього руху, на використанні технічних засобів регулювання тощо. У період незалежності цим питанням ніхто серйозно не займався, працівників міліції готували суто як юристів, вони йшли працювати у підрозділи ДАІ. Це «вилазить боком», коли потрібно визначити технічний стан автомобіля чи дороги. Тим паче, що нині в Державтоінспекції працюють випускники непрофільних навчальних закладів нетехнічного спрямування.

Першим набором кафедри за новим напрямом підготовки «Автомобільний транспорт» стали цивільні студенти-платники, а вже через рік МВС зробило держзамовлення. Загалом тут навчаються 25 студентів‑платників та 25 курсантів.

Кафедра поєднує юридичну освіту з технічною, як це потрібно майбутнім працівникам ДАІ. Тут читають найбільшу кількість дисциплін: від фізики, вищої математики, хімії до експлуатаційних властивостей транспортних засобів, доріг, основ економіки транспорту, менеджменту, маркетингу. Вони утворюють кілька основних складових: природничі науки, професійно-орієнтовані дисципліни, економічний та юридичний блоки. Є цілий блок дисциплін, які потрібні саме працівнику ДАІ: нагляд за станом доріг і дорожнім рухом, організація дорожнього руху, контроль за технічним станом транспортних засобів, реєстраційно-екзаменаційна діяльність ДАІ тощо.

Робота набирає обертів. Нещодавно Прикарпатський юридичний інститут почав будівництво автодрому на полігоні у селі Старий Лисець. Перших випускників кафедра матиме через рік. А зараз студенти практикуються на автотранспортних підприємствах та підрозділах Укравтодору. Спершу їхнє керівництво скептично поставилося до набору студентів на практику, проте на 33 студентів‑практикантів було 40 замовлень від цих організацій. Щодо курсантів, то вони проходять практику у підрозділах ДАІ, які їх направили на навчання у Прикарпатський юридичний інститут. А направляють сюди з усіх регіонів Західної України.

Як каже Олександр Григоришин, нині працівник ДАІ має бути всебічно освічений. Саме для виховання таких спеціалістів працює кафедра організації та контролю за безпекою дорожнього руху. Тож є надія, що Державтоінспекція працюватиме професійніше, а стосунки з автомобілістами поступово покращаться.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.