Авто

Автострахування онлайн в Україні: реалії та перспективи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За неповних 3 роки кількість оформлених «віртуальних» договорів автоцивілки перевалило за позначку 2,6 млн шт., а зростання продажів в першій половині 2020 р. склало рекордні 224%. Крім Е-ОСАГО з’явилися й інші не менш важливі digital-нововведення, серед яких — електронний європротокол, кабінет клієнта та КАСКО онлайн. Експерти СК «УНІКА» розповіли про сьогодення та майбутнє цифрових сервісів у сфері автострахування.

Віддалене оформлення

Сьогодні для купівлі обов’язкової страховки на машину не потрібно їздити в офіс страховика. Досить зайти на офіційний сайт страхової компанії зі смартфона або комп’ютера, вписати в онлайн-форму дані про себе та автомобіль, підтвердити їх правильність і оплатити поліс банківською картою. Протягом декількох хвилин договір у форматі PDF прийде на Ваш e-mail, а на наступний день вже набере чинності. Страховку авто можна друкувати або зберегти в пам’яті мобільного телефону /планшета — для перевірки поліцією підійде будь-який формат.

До недавнього часу дистанційно оформлялася тільки автостраховка ОСЦПВ. Зараз деякі компанії пропонують клієнтам схожу послугу — віддалене оформлення КАСКО. Один із прикладів — продукт Е-КАСКО від СК «УНІКА», який був впроваджений в травні 2020 р. для покупців некредитних авто в дилерській мережі Volkswagen, Audi і SEAT, а потім і для інших клієнтів із некредитними авто.

Важливо: в період пандемії деякі страховики перевели «в онлайн» навіть процедуру огляду авто, яка за звичайних умов проводиться представниками компаній тільки в очному форматі. Зараз процедура зводиться до посилання фото автомобіля в месенджер або на електронну пошту страховика.

Перевірка поліса онлайн

У Києві та інших українських містах представники Нацполіції перевіряють чинність страховок на авто за допомогою планшетів, в яких є кнопка доступу до централізованої бази даних МТСБУ. Страхувальники також можуть скористатися сервісом policy-web.mtsbu.ua, щоб переконатися в правдивості оформленого договору. Пошук онлайн здійснюється за державним номером автомобіля або номером договору автострахування.

Електронний європротокол

Після впровадження сервісу dtp.mtsbu.ua оформляти дрібні аварії за Європротоколом стало ще простіше. Тепер водіям не потрібно вписувати інформацію в паперовий бланк і малювати від руки схеми ДТП. За наявності мобільного гаджета з фотокамерою та доступом в інтернет вся інформація вноситься в систему за допомогою одного смартфона. З серпня 2020 р. ДТП без постраждалих можна оформляти за допомогою нового мобільного застосунку «Мій поліс», доступного для завантаження в App Store і Google Play.

Для заповнення багатьох пунктів досить поставити галочку поряд з потрібними. Дані про права та техпаспорті можна вписати вручну або надати у вигляді фотографій документів. Інформація про страховку авто та страхову компанію автоматично «підтягується» з бази МТСБУ, що значно прискорює процедуру оформлення ДТП онлайн. Заповнений електронний Європротокол відразу пересилається в страхову компанію та МТСБУ, а копія приходить учасникам на e-mail.

Кабінет клієнта

На сайтах деяких страхових компаній з’явилися зручні сервіси для страхувальників, що дозволяють спростити процедуру врегулювання й зробити її прозорою. Приклад такого інструменту — кабінет клієнта myUNIQA, через який зареєстровані користувачі можуть подавати заяви про страхові випадки з КАСКО, отримувати інформацію про хід врегулювання, спілкуватися з персональними менеджерами, оплачувати та продовжувати страховки.

Схожий сервіс створений МТСБУ і для власників договорів ОСЦПВ, чий збиток відшкодовується зі страхового резервного фонду захисту потерпілих (якщо у винуватця немає поліса або його страхова компанія є банкрутом). У кабінеті потерпілого можна ознайомитися з документами та листами, поставити питання відповідальній особі та дізнатися, на якому етапі перебуває справа.

Що чекає сферу онлайн автострахування

На цей час не всі процеси відбуваються онлайн. Клієнтам доводиться приїжджати в офіс страховиків, щоб подати документи за ОСЦПВ, надати авто на огляд або домовитися про вигідніші умови за КАСКО. Згодом кількість офлайн-контактів може значно зменшитися або навіть повністю зійти нанівець.

У найближчі роки будуть з’являтися нові цифрові сервіси та мобільні додатки, які дозволять виконувати віддалено більшість операцій за пару кліків. Ймовірно, варто очікувати введення електронного документообігу на всіх рівнях врегулювання.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.