Війна

На БуТЕС кажуть, що “чорний” сніг у Галичі не через них (ЗАЯВА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Пресслужба Бурштинської ТЕС прокоментувала інформацію щодо осадів чорного кольору у Галицькій громаді.

Як раніше повідомляв Репортер, мешканці тергромади 16 грудня повідомили про невідомий чорний осад на снігу, звинувативши у цьому БуТЕС.

Через деякий час у пресслужбі станції опублікували офіційне спростування, яке Репортер передає без змін.

“Останніми днями мережею шириться інформація щодо темного забарвлення верхнього шару снігу поблизу Бурштина.
Повідомляємо, що за останній період технологічних порушень на Бурштинській ТЕС не було.

Станція працює в штатному режимі. В роботі знаходиться до 10 енергоблоків.Всі енергоблоки Бурштинської ТЕС обладнанні електрофільтрами і на них працюють системи очистки димових газів. Ми слідкуємо за тим, щоб викиди не перевищували нормативних значень.

Для цього на підприємстві систематично проводять капітальні, середні та поточні ремонти електрофільтрів, що дозволяють підтримувати ефективність їх роботи. За останні 10 років підприємство капітально відремонтувало 11 електрофільтрів.

Також у серпні цього року на ТЕС проходила планова перевірка Держекоінспекції Карпатського округу, в ході якої не було виявлено перевищень граничних норм викидів та не виявлено вагомих порушень, які можуть завдати шкоди навколишньому середовищу. Мова про атмосферне повітря, поводження з відходами, стан земельних та водних ресурсів.

Варто зазначити, що висока вологість повітря та зміна погодних умов є чинниками, які впливають на концентрацію опадів в певних місцях. Це можуть бути тверді частинки продуктів горіння, які осіли в момент зміни напрямку вітру. Брудний сніг, як на території ОТГ, так і поза нею може виникати й від опалення твердим паливом (вугілля, деревина, пелети) котелень, заводів та інших будівель, які також функціонують в межах регіону.

До слова, Бурштинська ТЕС завжди виконує зобов’язання зі сплати екологічного податку. За 3 квартали 2021 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 312,7 млн грн, з яких 59.2 млн отримала Бурштинська громада. А починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків, які підприємство сплатило до бюджетів всіх рівнів перевищила 2,7 млрд. грн”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.