Афіша

Сьогодні святкують день Віри, Надії, Любові і їхньої матері Софії

Google+PinterestLinkedInTumblr
Православні віряни святкують День Віри, Надії, Любові і їхньої матері Софії 30 вересня.

Це свято має особливий символізм для християн, адже означає не лише готовність самопожертви, а й витримку духу й сильну віру у власні переконання, пише Репортер з посиланням на 24 Канал.

Софія була вдовою і разом з трьома доньками жила у Римі. Віра, Надія і Любов були підлітками і виховувалися у християнській вірі, коли їхні однолітки у більшості були язичниками. Про батька дівчат і чоловіка Софії не згадується, тож можна гадати, що сім’я була доволі вразливою, коли за сповідування християнства їм почала погрожувати влада.

У 137 році імператор Адріан розпочав політику переслідування християн й саме тоді Софію і її дочок ув’язнили за ґратами. Сім’ю привели на суд і наказали публічно зректися віри. Проте жодні залякування й погрози не похитнули християнських переконань Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.

Побачивши, що родина не піддається й не відступить від своєї віри, імператор звелів катувати дівчаток на очах у Софії. Замучивши дітей до смерті, Адріан віддав їхні тіла матері та дозволив поховати.

Саму Софію він не чіпав, адже знав, що найгіршою каторгою для неї буде біль, завданий її донькам. Переживши таке горе, Софія померла на третій день. Після такого церква вирішила вшанувати силу духу жінки і її дочок, за що й зачислила їх до лику святих.

Що не можна робити у день Віри, Надії, Любові і матері їх Софії
  • Цього дня не можна брати у руки гострі предмети. Особливо забороняється торкатись ножиць чи ножів.
  • Не можна працювати на городі та займатись садівництвом.
  • Якщо у вас є діти, проведіть свій день з ними. Не кричіть на них і намагайтесь не сваритись.
  • На свято Віри, Надії, Любові не одружуються. Краще не планувати на цей день весільних застіль.
  • Не лайтесь.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.