Афіша Соціум

Між Ворохтою та Поляницею збудують нову підстанцію та оновлять електролінію

Google+PinterestLinkedInTumblr
У горах з’явиться ще одна оновлена лінія електропередачі. Технічне переоснащення розпочали у рамках Інвестиційної програми АТ «Прикарпаттяоленерго» на 2020 рік.

Нову розвантажувальну підстанцію побудують на ділянці від міста Ворохта до села Поляниця, пише “Репортер“.

«Сьогодні передача електроенергії напругою в 10 кВ на поточній лінії відбувається на відстань у більше 14 кілометрів. Лінія, що передає електроенергію на велику відстань зазнає енергетичних втрат, і тому у віддалених населених пунктах електроенергія може бути неналежної якості”, – пояснює технічний директор АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник.

Від цієї лінії живиться 5 відносно великих населених пунктів, що створює велике навантаження на
лінію, і як наслідок, може призвести до зниження напруги у будинках.

Будівництво нової підстанції вирішили розпочати після неодноразових звернень більше ніж 30 споживачів, у домівках яких часто фіксують перебої у електропостачанні, низьку напруга в мережі тощо.

Запланована реконструкція передбачає також заміну «голого» проводу на самоізольований з підвищеним класом ізоляції.Це дасть можливість підвищити рівень електробезпеки населення, знижує ймовірність виникнення пожеж, дозволить безпечно виконувати ремонт на лінії без вимкнення електропостачання, підвищує надійність електропостачання за різних погодних умов.

Окрім того, одне із кіл лінії передаватиме електроенергію вищої напруги: 35 кВ замість поточних 10 кВ. Це дозволить приєднувати до лінії нових споживачів без шкоди якості для інших.

Також на цій лінії буде збудована нова розвантажувальна підстанція ПС 35/10 кВ «Поляниця», яка дозволить перезаживлювати населені пункти, в яких через аварійні ситуації буде відсутнє електропостачання, а також покращити електропостачання віддаленим населеним пунктам та окремим помешканням.

Переоснащення лінії планують завершити до кінця вересня 2020-го року. Проте лінія нерідко проходить по болотистій місцевості, яка під час сильних дощів затоплюється і ускладнює доступ до опор та підстанції.

АТ «Прикарпаттяобленерго» з проханням звертається до мешканців регіону, в якому ведуться ремонтні роботи, ставитись з розумінням до планових вимкнень та інших незручностей, пов’язаних з виконанням цих робіт, адже по
завершенню робіт, нова переоснащена лінія дасть поштовх розвитку місцевому бізнесу, зокрема туристичному, а також забезпечить якісніше, надійніше та безпечніше електропостачання в домівках.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.