Афіша

“Дух часу”: виставка сучасного мистецтва збере понад 30 художників у Татарові

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У суботу, 22 жовтня, в селі Татарів на Івано-Франківщині відкриється велика виставка сучасного мистецтва “Дух часу”. Виставка в рамках Zenko Platform демонструє зріз українського мистецтва з часів Незалежності України до сьогодення.

afisha_vystavka_dyh_chasy

Захід відбудеться в арт-просторі Zenko Foundation, розташованому на території готельного комплексу «Коруна». Експозиція триватиме до 22 листопада. Вхід вільний.

Проект збере понад 30 художників, які представляють три покоління українського сучасного мистецтва: “нову хвилю”, котра сформувалася після розпаду Радянського союзу, авторів покоління “посторанж”, які заявили про себе в середині нульових після першого Майдана, а також представників покоління, котре виникло на арт-сцені кілька років тому і все ще перебуває у стані формування.

«Кожна з представлених робіт у тій чи іншій мірі відображає “дух часу” складної і неоднозначної епохи, а зібрані разом у виставковому просторі Zenko Foundation у “Коруні”, всі вони мають створити цілісний образ українського мистецтва після здобуття незалежності”, – пояснює куратор проекту Олександр Соловйов.

new_vasyl_tsagolov

Експозиція будується відповідно до тематичних, жанрових, видових пріоритетів і змін, котрі відбувалися з українським мистецтвом останню чверть століття. Крім живопису, який домінував майже весь час, місце відведене також фотографії, відео, скульптурі, об’єктам і медіа-інсталяціям.

Значну частину робіт для виставки надають українські колекціонери та арт-інституції. “Виставкові проекти Zenko Foundation — це зовсім не обов’язково привід ще раз продемонструвати велику колекцію фонду. Одне із завдань будь-якої арт-фундації — бути своєрідною об’єднавчою силою, яка збирає навколо себе усіх учасників арт-сцени”, – впевнений засновник  Zenko Foundation Зенко Афтаназів.

Саме для того, аби об’єднати учасників української арт-сцени, познайомити їх із зарубіжними представниками цієї сфери і дати можливість вітчизняним і зарубіжним колегам подискутувати,  Zenko Foundation виступає ініціатором нового форуму  Zenko Platform. Проект здійснено у співробітництві з Представництвом Європейського Союзу в Україні, низкою посольств іноземних держав, культурних центрів країн-членів ЄС та провідних українських культурних інституцій.

stepan

Форум відбудеться на території готельного комплексу “Коруна” з 21 по 23 жовтня. Мета культурного форуму — забезпечити європейських кураторів, музейних управлінців, представників міжнародних культурних центрів, які базуються в України, інформацією про сучасні вітчизняні арт-процеси. В програмі форуму — серія круглих столів, дискусій і лекцій за участі провідних українських і зарубіжних спеціалістів у сфері сучасного образотворчого мистецтва.

Про Zenko Foundation.

Фонд заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. В колекції Zenko Foundation – понад 200 творів вітчизняних сучасних художників. Дебютним проектом фундації стала виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» (жовтень 2015-березень 2016, арт-простір у готельному комплексі «Коруна»). Другим у діяльності фонду став всеукраїнський проект “Килим. Сучасні українські митці”, який стартував у квітні 2016 року в Татарові, а потім демонструвавсяу Львові та Харкові.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.