Афіша

“Алярм”: 9-10 липня у Франківську – всеукраїнський графіті-фестиваль

Google+PinterestLinkedInTumblr

Найближчими вихідними, 9­-10 липня, у Івано-­Франківську відбудеться всеукраїнський графіті фестиваль “Алярм”. Вперше його було проведено 2015 року в Ужгороді, Луцьку та Львові. Він показав високу цінність та актуальність як для митців, так і для шанувальників графіті та вуличного мистецтва.

alarm (1)

Головною метою фестивалю є об’єднання графіті-­художників зі всієї України, надаючи їм можливість для самореалізації та генерування якісної творчої енергії, що виражається через створення вуличних мистецьких об’єктів.

 

Цього року графіті-фестиваль “Алярм” розширює свою географію і презентується у Івано­-Франківську. Художники прагнуть перетворити на мистецький об’єкт занедбану стіну стадіону на території школи №4 (вулиця Південний бульвар, 24).

90-­метрова стіна стане своєрідним майданчиком для діалогу як між локальними графіті­-художниками і гостями з різних міст, так і поціновувачами вуличного мистецтва.

alarm (2)

Організатори запросили 5 місцевих художників та очікують на 15 гостей з Ужгорода, Львова, Луцька, Рівного, Києва, Черкас, Дніпра, Запоріжжя та Одеси. Цікаво, що всі художники працюють у різних стилях і техніках, що дозволить мешканцям Івано­-Франківська ознайомитись з різноманітними напрямками вуличного мистецтва.

“Алярм Івано­Франківськ” здійснюється спільно з платформою “Тепле Місто” та за підтримки Івано­Франківської міської адміністрації та Італійського бренду фарби “Loop”.

“Займаючись графіті, ми хотіли створювати щось нове та якісне. Оскільки в Україні немає графіті­фестивалів, ми мали самі створити його для себе, – каже Сергій Грех, співзасновник Kickit Art Studio, співорганізатор фестивалю. – Нашим головним завданням є активізація художників з різних міст України. На фестивалі ми відкриваємо саме українських художників, які займаються таким малодослідженим видом мистецтва як графіті, постграфіті і вуличним мистецтвом і залишаються не поміченими”.

Також під час фестивалю спільно з проектом “Відкритий мистецький лекторій” відбудеться зустріч з польським митцем Блажеєм Патріком Русіним (Blazej Patryk Rusin) під назвою “графіті/постграфіті” (graffiti/postgraffiti). Блажей проведе лекцію на тему “З субкультурної колективної практики до візуальної індустрії для мас. Світ. Європа. Україна”.

 

“9 липня о 20:00 в Urban Space 100 відбудеться лекція про те, як субкультурне і нелегальне графіті трансформувалось в індустрію муралів і комерційне явище, – додає Грех. – Наш гість наведе приклади фестивалів і проектів, які відбуваються у різних містах світу, Європи та України. Ця тема є актуальною та резонансною в Івано­Франківську після втілення кількох мурал­проектів у публічному просторі міста на фестивалі Порто Франко Гоголь Фест”.

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.