Соціум

Чим відрізняються різні типи кондиціонерів за конструкцією

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Існує багато видів кліматичної техніки, різних за конструкцією, розмірами, принципом роботи та функціями. Побутові кондиціонери, представлені в інтернет-магазині Eldorado.ua, розділені на дві великі категорії:

  • спліт-системи;
  • моноблоки.

Кожна з них має свої конструктивні особливості та переваги. Знаючи їх, легко прийняти рішення про придбання оптимального пристрою для створення комфортного мікроклімату в приміщенні.

6475cd0416587.webp

Що таке спліт-система

Це пристрій, який складається з двох блоків: зовнішнього та внутрішнього. Зовнішній виводять на вулицю. В ньому розміщені компресор, конденсатор, вентилятор. Внутрішній блок монтують у приміщенні. До нього входять випарник, різні датчики та фільтри, регульовані жалюзі. Така конструкція знижує рівень шуму та залишає конденсат зовні.

Існують спліт-системи:

  • настінні;
  • підлогово-стельові;
  • касетні;
  • канальні;
  • колонні.

Настінні кондиціонери — найпоширеніші та найпопулярніші серед користувачів. Як зрозуміло з назви, їх монтують на стіні. Такі спліт-системи оптимальні для житлових та офісних приміщень малої та середньої площі (до 100 м2).

6475cd0621dd7.webp

Підлогово-потолочні кондиціонери відрізняються від настінних лише місцем розташування. Їх можна розміщати або на стелі, або на підлозі. Це дозволяє зекономити простір, а також розподіляти повітряні потоки рівномірно.

Касетні кондиціонери підходять для більш просторих приміщень. Вони потребують досить високих натяжних або підвісних стель. Переваги: висока ефективність та невидимість в інтер’єрі. Канальні кондиціонери також встановлюють у простір між звичайною та підвісною стелями. Один пристрій може працювати на декілька кімнат. Охолоджене повітря проходить по спеціальних повітропроводах і поступає у приміщення через решітки.

Колонні кондиціонери встановлюють переважно у нежитлових приміщеннях великої площі. Це пов’язано з їхніми значними габаритами та вартістю. За виглядом вони нагадують досить високий холодильник.

Види та характеристики моноблоків

6475cd02d0274.webp

У кондиціонерів цього типу всі елементи зібрані в одному корпусі.

Розрізняють два типи моноблоків:

  • віконні, які встановлюють у віконну раму;
  • мобільні, які можна пересувати по приміщенню.

Такі кондиціонери мають невеликі розміри та вартість, але підвищений рівень шуму та низьку ефективність порівняно зі спліт-системами. Функціональність також обмежена. Здебільшого їх використовують у невеликих приміщеннях або як тимчасові засоби.

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.