Соціум

Накопай собі грошей – франківці про Bitcoin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Відколи з’явилися криптовалюти (цифрові гроші), пройшло не повних 10 років, але їхня ціна вже виросла в сотні разів. Біткойн (ВТС) – перша та найпопулярніша. Ці електронні гроші мають особливий захист (шифрування), щоб ніхто не зміг їх підробити чи використати водночас у кількох місцях.

Вперше «детальний опис» електронних грошей з’явився у 2008 році, хоча такі ідеї ходили у спільнотах програмістів й раніше. У 2009-му чоловік під ніком Сатоши Накамото створив систему так званого майнінгу (від англ. mining – видобувати, діставати) ВТС. Хоча цілком імовірно, що це була ціла група людей, оскільки досі ніхто не підтвердив особу цього новатора.

Звідки беруться ВТС?

Їх не виробляють в одній країні, і в них немає одного власника. В основному криптовалюти пишуть, це щось дуже схоже на створення звичайних програм. Це може робити будь-який, але дуже професійний програміст або фірма. Хто пише BTC сьогодні, скільки їх є – порахувати неможливо.

Програма біткойнів створена так, що їх може бути лише 21 млн. На сьогодні є приблизно 16 млн. За перших чотири роки існування цієї валюти видобули (написали) 10,5 млн, потім ще 5,25 млн, зараз триває третя «чотирирічка» – і за цей час можна видобути 2,625 млн біткойнів. Тобто за кожних чотири роки є можливість отримати наполовину менше, ніж за попередні. Завершать видобувати ВТС приблизно у 2133 році, коли отримають весь 21 млн.

Перші біткойни добували на звичайних комп’ютерах, інколи для більшої потужності їх об’єднували у щось на зразок батарей. Але з часом цього стало замало, саме тому почали створювати ферми, які можуть займати не одну кімнату, а цілі ангари.

Втім, отримати, якщо не цілий, то хоча б частину біткойна (мілі- чи мікробіткойн або сатоши – найменшу), може кожен, хто має комп’ютер і доступ до інтернету. Щоб видобути біткойн, один комп’ютер чи група мають виконати складні математичні операції за допомогою спеціальних програм, розповідає франківець, директор компанії Yellow Leaf Tech Богдан Шуляр.

За його словами, є кілька способів видобування електронних грошей:

• продавати товари чи послуги, за які з вами будуть розраховуватись біткойнами,

• отримувати з безкоштовних сайтів-кранів – там ними нагороджують за виконані завдання, при чому заробити «з крану» цілий біткойн точно не вийде, але починати з того можна,

• придбати за реальні гроші – у цьому випадку часто користуються або терміналами, в яких є ця функція, або ж купують на спеціальних сайтах – напряму з банківської картки,

• якщо у вас вже є перші «монетки», то далі можна брати участь у торгах на біржі,

• останній метод, найскладніший – той самий майнінг, тобто пряме видобування комп’ютерами ВТС з просторів інтернету.

Як почати видобувати біткойни?

На це теж є нескладне рішення:

1. Реєструєте на сайті «гаманець» – програму, яка дозволяє зберігати та проводити операцї з ВТС.

2. Реєструєтесь на ротаторі – так називаються сайти, на яких можна працювати паралельно з декількома кранами, про які ми вже згадували.

3. Заробляєте перші монети через крани.

4. Реєструєтесь на сервісах майнінгу – це сайти, за допомогою яких можна віддалено скористатись потужностями ферм, щоб видобути ВТС.

5. Переводите туди зароблені біткойни, так як щоб отримати якийсь прибуток, потрібно спершу туди інвестувати.

6. Нарощуєте потужність – що більше ви вкладаєте, то більшою стає потужність видобування.

7. Отримуєте свою винагороду і повторюєте процес.

Трохи тхне фінансовою пірамідою, правда? І тому тут треба бути дуже обережним. Це на власній шкурі відчув франківець Віктор Рой, який почав майнити ВТС ще у 2013 році. Тоді це ще не було таким відомим і поширеним заняттям як сьогодні.

«Про біткойни я дізнався в інтернеті та вирішив спробувати, – розповідає Вік­тор. – Адже все було так спокусливо розписано. Але потім я зрозумів, що з кранів я отримую замало, щоб брати участь у торгах на біржі. Тому почав купувати ВТС за реальні гроші. А потім в Україні відбулися різкі зміни… Коли долар різко пішов угору, я просто не встиг вивести те, що заробив. Тоді я втратив кілька сотень доларів. Немало, правда? Особливо з сьогоднішнім курсом».

•••••

В Україні на фоні різкого падіння вартості криптовалюти (з 5012 доларів за один на початку вересня до 3745 доларів на час верстки цього номера) біткойн планують легалізувати, тобто надати йому офіційний статус. Зараз ними в нас теж можна розраховуватись, але тільки в особистих стосунках продавець-покупець.

До речі, таке падіння вартості цифрових грошей спричинене тим, що одна з найбільших криптовалютних бірж Китаю – BTCChina – оголосила про зупинку торгів до 30 вересня. Крім того, з 14 числа біржа більше не реєструє нових користувачів. Причина – китайці вважають, що біткойн «може стати інструментом для незаконних потоків коштів та інвестиційних угод».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.