Газета Люди

Віталій Мерінов – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу «Репортер» відзначає депутата Івано-Франківської міської ради, спортсмена і тренера Віталія Мерінова. Ні, він не виграв чергове звання чемпіона світу з кікбоксингу, не подарував кожному виборцю новий айфон і навіть не почав копати траншеї у дворах, бо ж зима і саме час. Він привів спортсменів на сесію облради захищати стадіон і потрапив до списку «тітушок, які намагалися зірвати засідання». Ну, так їх охрестив голова обл­ради Олександр Сич. Чому? Розказуємо.

У п’ятницю, 8 грудня, у порядку денному обласної ради було понад 60 питань і серед них – спорудження спорткомплексу (легкоатлетичного багатофункціонального манежу) вартістю понад 100 млн грн. Його пропонували побудувати на стадіоні обласної ДЮСШ, що на Шухевичів.

Такі плани обурили Віталія Мерінова, він зібрав спортсменів-активістів, які перед початком сесії влаштували пікет під Білою хатою, а згодом розгорнули в залі транспарант з гаслом: «Ні! – забудові стадіону по вулиці Шухевичів. Знайдіть інше місце для спорудження спортивного комплексу з двоярусним паркінгом!».

Мерінов стверджує, що на стадіоні сьогодні активно займаються спортом і дорослі, і діти. Каже, думки у спортсменів – представників різних видів спорту – ніхто не питав, а вони категорично проти будівництва спорткомплексу саме на тому місці. Натомість пропонують обрати іншу ділянку, наприклад, поруч зі стадіоном «Рух».

На початку засідання депутат Святослав Никорович пропонував зняти з порядку денного це питання, але його підтримали лише сім депутатів. Віталій Мерінов вискочив до трибуни з криками «Ганьба!». За ним побігла решта активістів. Піднявся з крісла і голова облради Олександр Сич – намагався вимкнути Мерінову мікрофон. Між ними навіть почалася штовханина. Депутати-свободівці теж кинулися захищати Сича. Вреш­ті, Сич оголосив перерву на 40 хвилин і попросив поліцію навести порядок в залі. Депутати розійшлися, а спортсмени залишились біля трибуни.

Десь через годину обранці знову повернулися до зали, а з ними зо два десятки поліцейських. Активісти знову почали скандувати «Ганьба!». Олександр Сич вимагав припинити протест і не тиснути на облраду. Поліція взялася вивести активістів із зали. Знову виникла сутичка.

Закінчилося тим, що депутати перенесли скандальне питання на наступну сесію. Голосували руками, оскільки електронну систему вивели з ладу.

Також Олександр Сич дав доручення своєму заступнику Сергію Басарабу провести громадські слухання щодо побудови спорткомплексу. І лише після цього спортсмени покинули сесійну залу.

Спорткомплекс, через який піднялося так багато крику, має вміщати до 5000 посадкових місць та буде призначений для змагань з баскетболу, волейболу, тенісу, легкоатлетичних видів спорту, боксу, боротьби. Також на території передбачається двоярусний паркінг на 500 машин…

Підніміться, хто проти комплексу? Певно, таких небагато. Скажіть, спорткомплекс і стадіон краще за один спорткомплекс? Дурне питання, вибачте. Перед тим, як ухвалювати серйозне рішення, варто порадитися з фахівцями, громадою? Ну, подивимося ще на ті громадські слухання.

Чесно, сказати, що на Шухевичів нині є потужний стадіон, де регулярно займається купа народу – це, м’яко кажучи, троха перебільшити. І розмови про його долю сьогодні – вже добре. «Репортер» вважає, що місту потрібен і цей стадіон, і новий спорткомплекс, і ще багато спортивних споруд. З цього приводу в редакції у вівторок навіть відбулися громадські слухання. Наша громада – за. Як це зробити? Доручаємо депутатам допрацювати питання.

Comments are closed.