Люди Фото

Франківські актори розповіли про гастролі на Луганщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Актори івано-франківського драмтеатру повернулися з гастролей Луганщиною. Туди їхали з виставою «Нація» за твором Марії Матіос. Про свої враження вони розповіли на прес-конференції.

DSC_3268

На Луганщині франківці виступили на сцені трьох міст Сватово, Кремінна та Сіверодонецька.

DSC_3260

«Переосмислити те, що ми там побачили та там відчули неможливо, – говорить директор театру Ростислав Держипільський. – Але є відчуття того, що ми зробили якусь потрібну річ. У тих наших громадян там, можливо, прокинулося малесеньке відчуття себе українцем. Попри ту пропаганда, яка роками формувалася Росією, велика частина населення зрозуміла, що щось було не те. Але їм важко відчути щось нове, і ми зобов’язані засіяти у тому вакуумі, який утворився, щось наше – українське. Повірте, вони всі цього дуже сильно хочуть».

DSC_3270

Також за словами Держипільського до них були вжиті всі можливі заходи безпеки.

 

«Важко було грати у Сватово, де в залі була половина місцевого населення, частина наших героїв і частина, як нам потім сказали – були сепаратисти, – розповідає Ростислав Держипільський. – Такої різнопланової публіки у нас ще не було. Але ми мали максимальний захист. Багато чого ми не знали. Наприклад, в Сіверодонецьку, як потім виявилося, було повідомлення про замінування приміщення, але обійшлося».

DSC_3265

Актори кажуть, що більше боялися, що їх не зрозуміють, але зали були переповнені – близько 700 глядачі. Всюди, де виступали франківці роздавали глядачам обереги – ляльки-мотанки.

DSC_3264

«Після вистави до мене підійшли дві жінки і сказали, що вони взагалі за ЛНР, але після нашої вистави задумалися, – говорить актриса Надія Левченко. – Вони вперше почули, що так можна співати, що є такі наші українські пісні. Вони цього не знали і не винні. Нам треба просто приїздити туди, телефонувати, писати і про це розповідати».

DSC_3267

 

За словами Галини Баранкевич, до неї підходили люди та казали чому ті не приїхали рік тому, чому лише тепер, мовляв, може б тоді й не було тої війни.

DSC_3269

Актори обіцяють продовжувати такі гастролі на схід та планують поїхати до Маріуполя

Write A Comment