Кримінал

Експерти знайшли у виступах Коцаби підривну діяльність проти України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 17 березня, у міському суді прокурор зачитав результати судово-лінгвістичої експертизи виступів блогера Руслана Коцаби на російських телеканалах та у мережі Інтернет. Нагадаємо, суд розглянув письмові матеріали справи та переходить до дослідження аудіо- та відеодоказів.

До теми. Справа Коцаби. Монтян у суді запропонувала свідку “в голову з ноги” (ФОТО, ВІДЕО)

3456789[1]

Як ідеться у висновках експертизи, проведеної у Києві, у тексті стенограми відеоролика інтернет-акції “Я відмовляюся від мобілізації”, “цілком усвідомлюючи кримінальну відповідальність, передбачену чинним законодавством України, Коцаба закликає українців, як опосередковано, так і безпосередньо, відмовлятися від мобілізації, обґрунтовує своє обвинувачення президента України і його оточення у безволлі, небажанні змінити ситуацію в Україні на краще тим, що не введений воєнний стан в Україні”.

До теми. У суді зачитали розмову Коцаби із журналісткою РФ про винагороди за ролики проти мобілізації.

Коцаба “вважає, що київська влада не гідна того, щоб їй підкорятися”, “звинувачує добровольців в аморальності”, що на Україну чекає “соціальний вибух, кровопролиття серед білого дня у людних місцях”.

“У такому контексті заклики для відмов від мобілізації об’єктивно є однією з форм підривної діяльності проти України на шкоду її обороноздатності у сучасних умовах. Заклики до відмов від мобілізації є однією з форм перешкоджання законній діяльності ЗСУ в частині здійснення ними своєї головної функції – оборони держави”, – йдеться у висновках експертизи.

“У тексті стенограми відеоролика “Время покажет” містяться заклики до відмови від мобілізації, основані на цілковитому усвідомленні кримінальної відповідальності за вчинення таких дій”, – йдеться у документі.

До теми. Коцаба жалівся журналісту РФ на місцеві ЗМІ, які ігнорували його скандальний ролик.

В той же час експерти зазначають, що у виступах Коцаби немає закликів до повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, до зміни меж території або державного кордону України.

Так, у тексті стенограми відеоролика “Телеміст між громадськими організаціями “Народний фронт ЛНР”, “Антивійна Київ” та “Суспільний діалог Івано-Франківськ” здебільшого висловлюються думки, міркування, пропозиції, критика, тобто оціночні судження, наводяться певні фактичні дані тощо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.