Коломияни тримають марку

Про силу коломийських пауерліфтерів знають по всій Україні й далеко за її кордоном. З року в рік місцеві спортсмени виборюють медалі на чемпіонатах України, Європи та світу. Рік, що добігає до кінця, не став винятком. Коломияни знову довели, що невеличкий і мальовничий прикарпатський райцентр продовжує бути одним із провідних центрів розвитку пауерліфтингу.

Кращі жінки України

Пауерліфтери в Коломиї представляють фізкультурно-спортивне товариство «Україна» і тренуються на базі спортивного комплексу «Локомотив». Саме тут вже кільканадцять років працює тандем тренерів – заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Василь Оробець та заслужений майстер спорту України Інна Оробець, яка поєднує тренерську роботу з виступами у великому спорті.

Коломийські пауерліфтери після чемпіонату України в Полтаві. Перший ряд (зліва направо): Уляна Лютник, Марія Чепіль, Ірина Бабурова; другий ряд: Віра Говтова, Василь Оробець, Інна Оробець

«Змагальний рік для нас почався у кінці лютого на чемпіонаті України в Полтаві, – розповідає Василь Оробець. – Уже традиційно жіноча команда Івано-Франківщини посідає перше командне місце в державі. З семи спортсменок нашої збірної п’ять були коломиянками».

У вазі понад 84 кг чемпіонкою України стала Інна Оробець, більше того, їй не було рівних у всіх трьох вправах пауерліфтингу (присідання, жим лежачи, станова тяга).

Срібло чемпіонату виборола майстер спорту міжнародного класу Ірина Бабурова (до 52 кг). Ще одна майстер-міжнародник Марія Чепіль у категорії до 57 кг «підняла» бронзову нагороду. Третє та друге місця у своїх категоріях відповідно посіли майстер спорту Уляна Лютник та кандидат у майстри Віра Говтова.
За два тижні у Тернополі відбувся чемпіонат України з жиму лежачи. Віра Говтова стала на ньому другою.

Прапор на честь коломиянок

«Після українських змагань ми почали підготовку до міжнародних стартів, – продовжує розмову Василь Оробець. – На нас чекали чемпіонат Європи із силового триборства, чемпіонат світу з жиму лежачи та чемпіонат Європи з цієї ж вправи».

За кордоном, завдяки досягненням коломийських спортсменів, на церемоніях нагородження не раз підіймався український прапор. Чемпіонат Європи з силового триборства відбувався у травні у чеському Пльзені. Інна Оробець показала там третій результат, піднявши у сумі трьох вправ 645,0 кг.

Наприкінці травня наші пауерліфтери змагалися вже в Австрії на чемпіонаті світу з жиму лежачи. На цих престижних змаганнях одразу троє коломийських спортсменів вибороли медалі. Інна Оробець пожала 185 кг і, встановивши новий рекорд України, посіла друге місце серед дорослих.

Серед юніорів четверте місце зайняв майстер спорту міжнарод­ного класу Назар Дячук. У вазі 93 кг він пожав 210 кг. Третє місце посіла у юнацькій вазі до 63 кг Віра Бобошко, яка пожала 97,5 кг.

Цей чемпіонат став першим міжнародним стартом для доньки знаного у всьому світі спортивного подружжя Василя та Інни Оробець – Юлії. У цьому ж юнацькому віці до 18 років вона виборола бронзову медаль у категорії до 72 кг, подужавши штангу вагою 67,5 кг. Як каже Василь Оробець, його 16-річна дочка сама вирішила спробувати себе у спорті своїх батьків. Нині вона поєднує заняття спортом і навчання у Коломийському політехнічному коледжі на спеціальності «Бухгал­терський облік».

У серпні світову медаль до активу коломийської команди додала майстер спорту міжнародного класу Марія Чепіль. На чемпіонаті Європи з жиму лежачи у чеському Пльзені вона стала другою у вазі до 57 кг. Їй вдалося пожати вагу 117,5 кг.

За словами Василя Оробця, до своїх титулованих колег підтягуються молоді спортсмени. Тренер відзначає прогрес Богдана Федорука, Артура Чорного та Антона Мандзія.

Попереду нові випробування

Сезон добігає до кінця, але попереду ще кілька стартів. За кілька днів Інна Оробець вирушає до Чехії на чемпіонат світу з силового триборства. У грудні коломийський ФСК «Локомотив» прийматиме три масштабні всеукраїнські змагання: Кубок України серед жінок і чоловіків, чемпіонати України серед студен­тів вишів та учнів ДЮСШ.

Цікаво, що Василя Оробця на останніх виборах до місцевих органів влади обрали до Коломийської міської ради по мажоритарному округу. Тож тепер заслужений тренер України, який є безпартійним, окрім виховання спортсменів, працює і на покращення життя своїх земляків.

Пауерліфтинг поки що не є олімпійським видом спорту, але входить до програми Всесвітніх ігор, які відбуваються раз на чотири роки. Це аналог Олімпіади, який об’єднує більше 30 неолімпійських видів. В Україні його відносять до пріоритетних, адже з року в рік українська збірна здобуває нагороди на найвищому міжнародному рівні. І значну частину цих нагород виборюють саме коломийські спортсмени.