Війна

Бюджет участі. Мешканці Івано-Франківська мають розділити півтора мільйона

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 26 червня, в Івано-Франківську стартувало голосування за проекти бюджету участі на 2017 рік. Мешканці міста вже вдруге самі оберуть, на що спрямувати гроші з міського бюджету. У розпорядженні громади 1,5 млн грн і два місяці часу – до 28 серпня, щоб проголосувати.

Пропозицію, на що саме варто витратити гроші з бюджету, міг подати кожен повнолітній франківець до 3 травня. Основні вимоги – зміни для всіх і лише у Франківську. Ну і ліміт в 50 тисяч на один проект, а також рік на реалізацію.

До проекту обов’язковим є кошторис витрат. Також до заявки потрібно було зібрати 15 підписів людей, які підтримують ідею. Проекти приймали протягом 45 днів поштою чи електронним листом. Ще п’ять днів давали на внесення правок, якщо в документах чогось бракувало.

Оцінювала проекти експертна група, визначена рішенням виконавчого комітету міської ради. Цьогоріч експерти залишилися ті ж, що й минулого року – мер Руслан Марцінків, начальник відділу патронатної служби Вікторія Дротянко, секретар міськради Оксана Савчук, депутат міськради Віктор Синишин, керівник регіонального відділення Інституту політичної освіти Тарас Случик, заступник начальника фінуправління Людмила Синоверська та керуючий справами виконкому Ігор Шевчук.

Експерти мали на оцінку ще місяць. Списки з проектами, які пройшли відбір на бюджет участі, затвердив міський голова. Відтак нині на сайті є 52 проекти, які претендують на фінансування з міського бюджету. Як повідомила начальниця патронатної служби Вікторія Дротянко, за перший день голосування свої голоси за проект віддали 179 людей.

Термін голосування цьогоріч продовжили до двох місяців. Ознайомитися з ними можна на сайті міськради в рубриці «Бюджет участі». Щоби проголосувати на сайті, потрібна банківська картка чи електронний цифровий підпис.

Цього року голосувати можна ще у ЦНАПі на Незалежності, 9 та в п’яти бібліотеках міста. Для цього з собою треба мати паспорт і франківську прописку. Один франківець може підтримати лише одну ідею.

Лише один проект зазіхнув на вищу за ліміт суму – на благоустрій території, освітлення, озеленення дитячого майданчика на вулиці Хоткевича – 54967 грн. Однак організатори пояснюють, що цифра – технічна помилка, а справжня сума – лише  45967 грн.

Міська активістка Марія Козакевич просить 49 900 грн на реставрацію двох однакових старовинних дверей у пам’ятках архітектури на Шевченка 22 і 24.

Інтернет-експерт Тарас Кобець хоче 46 тис грн на мультифункціональну афішу подій Івано-Франківська для свого проекту «If-City». Пояснює, що гроші потрібні для продовження роботи сервісу, оновлення програмного функціоналу системи та дизайну.

Два проекти присвячені освітленню. Ярослав Треф’янчин просить 49248 грн на ліхтарі на сонячних батареях для громадського простору на Ботанічній, 6. А Таміла Хемій – 30 тисяч на реконструкцію системи електричного освітлення прибудинкової території на Матейки, 24а та Республіканській, 17. Гроші витратять на світлодіодні світильники з вбудованим датчиком звуку та світла.

Віталій Кузьмин хоче встановити п’ять велопарковок для студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, щоб розвивати велорух серед студентів. Андрій Заліський просить намети для християнсько-оздоровчих таборів на 47600 грн.

Троє франківців подалися на ремонти тротуарів і просять на це по 49 тис грн і 46800 відповідно.

Ще два проекти – в рубриці дороги. 45 тисяч – на облаштування паркінгу для мешканців будинків на Горбачевського, 1-7-9, ще 49 тисяч – на облаштування на Південному бульварі пішохідного переходу з лежачим поліцейським.

Серед проектів франківців – традиційні майданчики, які вже лідирують у кількості голосів, Wi-Fi у школі, ремонт ліфтів, музичний простір в Опришівцях, вакцинація безпритульних тварин, благоустрій, озеленення і ремонти.

Минулого року на бюджет участі виділили лише півмільйона, але претендентів було більше – аж 80 проектів. З них обрали 12 на загальну суму в 532 тис грн. В основному вони стосувалися благоустрою – лавки, огорожі, дитячі та тренажерні майданчики, ремонт шкільних класів. Був серед переможців і урбаністичний мюзикл «Король Галіції» Сергія Караванця. Та проект довелося заморозити, а 50 тис грн залишилися в бюджеті.

Основна мета всієї цієї затії – залучити людей до участі в житті міста. Аби самі пропонували зміни, цікавилися, на що місто витрачає їхні гроші. А ще пропонували, як покращити благоустрій, які соціальні, культурно-митецькі, спортивні заходи провести.

До речі, безпосередньо ініціатору проекту грошей ніхто не дає. Їх перераховують у профільні департаменти, які виступають розпорядниками коштів. Тож з вас – лише ідея і голоси підтримки.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.