Авто

Водії пробують економити пальне “в комплексі”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Хоча недешевий бензин уже перетворив поїздку на власному авто на розкіш, та водії не поспішають пересідати на маршрутки чи ходити пішки. Вони вирішили підійти до цієї проблеми з іншого боку – навчитися заощаджувати на паливі.

Äåâóøêà â ðóáàøêå è øîðòàõ íà àâòîçàïðàâî÷íîé ñòàíöèè

Аби знизити витрати пального від точки А до точки Б, треба навчитися економії в комплексі. Тобто на кожному етапі використовувати той чи інший прийом економічного водіння. Тільки так можна досягти бажаного результату.

У кожного свій метод. Один просто заганяє автівку в гараж до кращих часів. Інший переходить на газ, хоча сьогодні це теж недешеве задоволення – десь 7 тис. грн. на переобладнання і заміна техпаспорта. Та й сам газ зараз коштує недешево, а витрата його вища. Хтось починає менше їздити – але це теж не вихід.

Можливо, варто просто змінити стиль їзди та регулярно стежити за технічним станом? Тоді наступні поради стануть вам у пригоді.

Авто (1)

Не прогрівайте на холостих оборотах, адже тоді двигун витрачає близько 2 л пального за годину. Перший час варто рухатися з невисокою швидкістю (до 60 км / год.), за 7-10 хвилин двигун досягне робочої температури. Економія – 3 %.

Якщо ви – гуру водіння та на 100 % впевнені у своїй майстерності, то пристройтеся за фурою. Автівка, що «плентається» в дорозі за фурою, практично не зустрічає опору повітря. Проте з цим ділом варто бути дуже обережним, оскільки ваша «схованка» може різко загальмувати. Економія – 3 %.

Закрийте вікна. При відкритих вікнах повітряні потоки, потрапляючи до салону авто, створюють додатковий опір, внаслідок чого двигуну для підтримки швидкості потрібна додаткова енергія (пальне). Хоча взимку це правило не дуже актуальне. Економія палива – до 7 %.

Геть баласт. Проведіть генеральне прибирання салону та багажника. Авто почне легше «дихати», що відобразиться на скороченні витрат. Адже кожні 100 кг вантажу – плюс 1 л на 100 км. Економія – до 10 %.

Ідеальний технічний стан. Забруднені повітряний і паливний фільтри та свічки значно збільшують розхід пального. Не полінуйтеся все вчасно чистити та міняти. Економія – 10 %

Правильний тиск у шинах. Зниження тиску на 0,4 атмосфери нижче норми збільшує розхід палива. Підняти тиск коштує кілька гривень, а ось перерозхід вилізе в кілька сотень. Економія – 10 %.

Заправляйтеся тільки якісним пальним. Якщо авто розраховане на 95-й, то «годуйте» його 95, а не 92. Інакше розхід виросте до 20 %, що точно не виправдає різниці в ціні. Економія – 20 %.

Ні – нейтралці. Якщо ви котитесь на нейтральній, то витрачаєте близько 2 л на 100 км. Якщо це робити напередачі, то цей показник близький до нуля. Більше того, на нейтралці до 15 % збільшується гальмівний шлях. Тому забудьте цю дурну звичку. Економія палива – 20 %.

Старт і вища. Візьміть собі за правило одразу після старту перемикатися на вищу передачу. Коли ви розганяєтеся на повному газі, повітряна заслінка широко відкрита і двигун працює в найефективнішому режимі. Не доводячи стрілку тахометра до 2000 об. / хв., необхідно перемикатися на передачу вище (для дизельних двигунів). Вибирайте максимально високу передачу, яку дозволяє двигун. Нема нічого страшного в тому, щоб рухатися зі швидкістю 50 км / год.на п’ятій передачі. Економія – 30 %.

Ідеальний режим (70-
80 км / год.). Розганяйтеся до 80 км / год., потім відпускайте педаль газу до тих пір, поки швидкість не буде на позначці 75-70 км / год. Після чого плавно додавайте газу до 80. Уникайте різких стартів і гальмувань, намагайтеся не потрапляти в затори. Економія – до 40 %.

Додаткове обладнання – на відпочинок. Не останню роль в економії відіграють додаткове обладнання та тюнінг. Кондиціонер, автомагнітола – кожен наступний увімкнений пристрій збільшує витрати пального. Намагайтеся вимикати додаткові «пожирачі». Не користуйтеся без необхідності обігрівом заднього скла, освітленням салону, підігрівом сидінь (кондиціонер «з’їдає» до 1 л на кожні 100 км, обігрів зад­нього скла – 0,4 л). Відмовтеся на певний час від тюнінгу (широкі диски створюють більший аеродинамічний опір, що збільшує витрати). Економія – 20 %.

Звісно, склавши докупи всі ці умовні «відсотки», у вас не вийде взагалі не витрачати бензину та їздити на свіжому повітрі. На жаль, так не буває. Але комплекс­ний підхід до економії допоможе зменшити кількість візитів на АЗС. Тому не відкладаймо на завтра те, на чому можемо зекономити сьогодні!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.