Без категорії

У мережі показали, як реставрують старовинні двері франківської пам’ятки (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В майстерні, де знаходяться дерев’яні двері будинку-пам’ятки архітектури на Бачинського, 3, показали та розповіли, на якому етапі перебувають ремонтно-реставраційні роботи.

Про це днями повідомили на сторінці Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківська у Facebook, передає Репортер.

«Ми зняли кілька шарів старої фарби. Пошкоджені місця заробили терпугою з клеєм. Її використовуємо, бо набагато твердіша, ніж шпаклівка. Автентичну металеву фурнітуру зберегли, відчистили, а старі шурупи замінили. Дверні полотна обробили спеціальним антисептичним розчином і консерваційним покриттям, далі олійним покриттям у кілька шарів. Дала буде фінальний шар масло-віск», – розповідає майстер Нікіта Бєлоножкін.

Вже незабаром майстри мають демонтувати, забрати в майстерню та опрацювати автентичну фрамугу. Після цього на місці буде реставровано дверну коробку та поставлено полотна з фрамугою. Також буде встановлено дверну ручку, а мешканці самостійно прилаштують кодовий замок – поруч, а не безпосередньо в полотні дверей.

Нагадаємо, двері будинку-пам’ятки архітектури на вулиці Бачинського, 3 знаходяться в титульному списку «Програми охорони культурної спадщини на 2019-2021 роки», тому були демонтовані й відправлені Управлінням архітектури, дизайну та містобудівної діяльності на проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Попередньо на замовлення Управління було виготовлено проєктно-кошторисну документацію, яка пройшла експертизу. Всі роботи по цих дверях будуть оплачені коштом міського бюджету.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні