Без категорії

ТОП-10 шкідливих звичок за кермом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як стається, що ми навіть не зауважуємо, коли певні наші вчинки за кермом виявляються шкідливими? Ну відповів разок по мобільному чи запалив цигарку (я ж у салоні один, нікому не зашкодить) – ніби й невелика біда. Але згодом розмови по телефону стають звичними, а салон тхне тютюном…

avt (3)

Отже, ТОП-10 шкідливих звичок.

Розмови по мобільному

Безсумнівно, лідер. Зазвичай водієві здається, що він не відволікається, і найгірше, що може трапитися, – це штраф. Проте не все так просто: розмова по телефону відволікає водія від дороги, адже вся увага сконцентрована на балачках. Від цього страждає манера водіння: ривками набираєте швидкість, їдете повільніше від загального потоку, різко гальмуєте, необережно маневруєте. Тому намагайтеся взагалі не користуватися телефоном, зокрема й на голосному зв’язку чи гарнітурі. Повністю увага людини може концентруватися тільки на одному предметі, у нашому випадку – це дорога.

Паління

Якщо ви запеклий курець і не випускаєте цигарку навіть за кермом, то вічний запах тютюнового диму в салоні гарантовано. А ще – частинки попелу на одязі, пропалена оббивка крісел. Та й рука постійно зайнята і ставлення до керування відповідне. А ситуація на дорозі мінлива… Пам’ятаймо – паління за кермом часто шкодить не лише легеням.

Голосна музика

В принципі – непогане захоплення. Але не на повний звук. І не в салоні автівки. Повторимось: людина може ретельно виконувати тільки одну операцію. Музика, як телефон і цигарки, відбирає увагу. А надто голос­на музика травмує слух, викликає втому і головний біль. І якщо комусь неголосний музичний фон не зашкодить, то в когось він може викликати сонливість…

Їжа, кава і т. д.

Перелік речей, які відволікають, величезний і в кожного різний. Одні відписують sms, інші дістають щось із бардачку під час руху, дехто примудряється навіть протирати лобове скло на ходу, окремі водії активно жестикулюють під час розмови з пасажиром, ще інші – їдять, п’ють каву або сік. Навіть якщо ви впевнені, що це не спричинить аварії, краще не ризикувати.

avt (1)

Самовпевнність

Тобто віра у силу власного водійського стажу. Ви ж не бачити свого стилю збоку? Спробуйте поглянути на інших очима не водія, проїдьтеся у маршрутці, поспостерігайте, як хто їздить. Спішать, створюючи аварійні ситуації, потім різко гальмують або тягнуться, як равлики. Так і у водіїв легковиків – у кожного своя манера й не факт, що правильна. Тому викорінюйте самовпевненість на дорозі раз і назавжди.

Нетерплячка

Таких ще можна звати «Великий учитель». «О Боже, як же він повзе!», «А поворот ми забули включити?!», «Жінка за кермом – мавпа з гранатою!», «Хто тобі права купив?!», – знайомі вислови? Такий водій постійно обганяє, підрізає, намагається провчити іншого горе-водія. Якщо зауважує­те за собою хоч трохи подібне – беріть себе в руки. Генеруючи агресію, ви отримуєте її у відповідь. Вічне правило трьох «Д» наголошує: «Дай дорогу дурню». І «Великі вчителі» часто опиняються саме в ролі дурнів.

Взуттєва звичка

Взуття водія має бути зручним, мати п’ятку і міцно триматися на нозі. Ви ж не любитель екзотики в стилі в’єтнамок за кермом? Також варто відмовитись від м’яких підошв, довгих шнурків та інших елементів декору. Жінкам – від шпильок. Незручне взуття може підвести у будь-який момент.

Я стаю лише уважнішим

Деякі водії вважають, що випиті кілька міцних грамів на їхні навички водіння не впливають. Але це страшна брехня. Якщо сп’яну в’їдете в слуп – ваші проблеми. А якщо в дитячу коляску? Нетверезий за кермом – потенційний вбивця. Крапка.

avt (2)

П’ять хвилин

Зізнайтеся, що ви самі не раз так робили, тобто залишали автівку абиде, блокуючи виїзди, ворота і т. д. «Ну що ж може трапитися за ті нещасні п’ять хвилин?», – намагалися себе заспокоїти. Але так дозволено думати тільки маленьким діткам, а не дорослим людям. Тому почуття відповідальності щодо паркування має бути. Бо рано чи пізно вам дадуть зрозуміти, що ви – рагуль!

Крутелик

Ну, це вже не звичка, це – синдорм. Так зазвичай називають людей, у яких багато зв’язків, візиток, телефонних номерів ще більших круте ликів, ніж вони самі. І їздять вони так, ніби на дорозі більше нікого немає. Якщо впізнали себе, то знайте, що на кожного крутого завжди (завжди!) знайдеться хтось крутіший і абсолютних чемпіонів тут просто не буває. Мудрість і відчуття крутизни перебувають десь у різних площинах і ніколи не перетинаються. Будьте мудрими.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: