Авто

Що потрібно робити водіям, якщо вони потрапили в затор

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вони – проблема № 2 після поганих доріг. Від однієї тільки згадки про затори в одних починається роздратування та агресія, в інших – безпорадність і відчай. У водіїв-новачків до того додається ще й фізична втома та розсіяна увага.

авто

Сигнали і крики тут позбавлені сенсу, навігатор рятує не завжди. Не кожен змусить себе встати раніше, щоб уникнути тисняви в пікові години. Залишається змиритися з ситуацією та спробувати використати її собі на користь.

Спершу таки спробуємо спрогнозувати можливі затори. Незмінним помічником тут буде GPS-приймач, за допомогою якого можна стежити за ситуацією через інтернет і відповідно прокладати маршрут. Якщо ви щодня їздите на роботу, не полінуйтеся розробити кілька маршрутів. Намітьте об’їзні шляхи. Викиньте звідти проїзди по дворах: по-перше, вони для цього не призначені, по-друге, можете застрягти десь у глухому куті.

Спробуйте відкоригувати свій розпорядок так, щоб уникати годин пік. Хоча, на жаль, найчастіше це можуть зробити одиниці.

Як влучно підмітив народ: «Тихше їдеш – далі будеш». Тому вдихаємо глибоко, заспокоюємося і намагаємося максимально правильно поводитись у заторах, аби вберегти себе та авто.

Отже, не виїжджайте на перехрестя, яке забите автівками. Якщо думаєте, що зможете об’їхати його швидше, то глибоко помиляєтеся – ви лише заблокуєте рух.

Не тисніть на педаль газу. Якщо бачите, що автівка попереду почала прискорюватися, не варто робити те саме – дуже швидко вона знову зупиниться, а ви можете не встигнути. Левова частка ДТП трапляється у заторах. Також точно не варто маневрувати та підрізати сусіда.

Може здаватися, що в сусідньому ряді потік рухається швидше. Це помилка. І не дай Боже вам додуматися виїжджати зі своєї смуги та лізти в сусідню – як мінімум додаткова метушня гарантована.

Правило гальма: дуже ніжно тисніть на цю педаль. Стоп-сигналами позаду попередьте водія автівки, що слідом за вами, про свої наміри. Цим ви не тільки убезпечити себе, а й не будете дратувати інших.

Водіям з автоматичною коробкою передач в умовах затору рухатись легше. Водіям з «механікою» слід бути особливо уважними. Аби ноги не втомлювалися, перейдіть на нейтральну швидкість і ручне гальмо – якщо ззаду у ваше авто в’їдуть, воно не вдарить наступне.

Якщо у вас раптом перегрівається двигун, а в цей час ви перебуваєте в заторі, потрібно відкрити всі вікна й на повну увімкнути обігрів. Через деякий час радіатор забере тепло від мотора.

Не крутіть головою і не висовуйтесь – не факт, що ви краще оціните ситуацію. Користуйтеся дзеркалами – там усе є.

Пам’ятайте про велосипедистів і мотоциклістів – вони завжди пробираються між рядами авто. Уважно слідкуйте за пішоходами, не заїжджайте на «зебру», не випускайте з поля зору світлофор.

У заторах варто пропускати громадський транспорт і вантажівки. Випускаємо фуру (а кермувати нею значно важче) – усім стає легше.

Ще одна неприємність у заторах – злодії. Щоб не привертати їхньої уваги, не возіть сумочки, гаманці, інші цінні речі на зад­ніх сидіннях. Заблокуйте авто зсередини.

Затори – це завжди стрес для водія. Проте ситуацію можна повернути й іншим боком. Якщо ви оптиміст, то можете, наприклад, щось почитати, перевірити документацію, поприбирати в бардачку, перевірити аптечку. Можна попрацювати з навігаційною системою, налаштувати аудіо, висоту сидіння і дзеркал, нарешті, поспілкуватися з друзями, до яких давно не телефонували.

Головне – спокійно!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.