Політика

Сесія міськради: про жваве голосування, «Княгинин» для акторів та побиття депутата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої п’ятниці, 21 жовтня, відбулася чергова сесія франківської міськради. Депутати вперше працювали за системою електронного голосування «Віче». І це таки добряче пожвавило роботу – всі 40 з «хвостиком» питань розглянули ще до обіду. Хоча, звісно, без традиційних політичних дебатів не обійшлося.

4

Перед початком сесії під стінами Білої хати зібрався нечисельний мітинг прихильників ВО «Свобода» – традиційно вимагали зменшити тарифи. Забігаючи наперед, скажемо, що далі був не менш традиційний сценарій – люди зайшли до зали та постояли під президією, поки «свободівська» фракція не зачитала відповідне звернення до Києва. Потім тихо розійшлися.

667

Сама ж сесія почалася з нагородження атовців нагрудними знаками «Учасник АТО» та відзнаками міського голови. Двом бійцям – Василю Білику та Ярославу Костишину – відзнаки присвоїли посмертно, вручали їх матерям.

Потім дали можливість звернутися до ради охочим франківцям. Режисер Тарас Бенюк, представник ініціативи «Новий театр», запросив депутатів на вистави, а заразом попросив про невеличку послугу.

«Ми б хотіли, аби на наступній сесії розглянули питання про надання нам офіційного статусу та приміщення – НД «Княгинин», – заявив він. – Розуміємо, що не можемо повністю бути на утриманні міської влади, є меценати, бізнесмени, які готові підтримати нас, дати гроші на це приміщення і вдихнути в нього нове життя».

Далі надійшла черга депутатських звернень. І тут було чимало цікавого. Неабияк здивував «свободівець» Андрій Грималюк. Він озвучив звернення до правоохоронців щодо інциденту, який стався 16 вересня на громадських слуханнях щодо скандального ДПТ (детального плану територій) Макогона-Крайківського.

«Ці слухання були фактично зір­вані протизаконною поведінкою кількох людей, – заявив Грималюк. – Більше того, стався напад і побиття депутата й учасника бойових дій Петра Гавриша. Це безпрецедентний факт. Ми вимагаємо притягнення винних до відповідальності».

3

Нагадаємо, під час тих громадських слухань депутата Гавриша вдарив місцевий мешканець Олексій Замковий. Але Грималюк чомусь забув додати, що, по-перше, Замковий теж відслужив в АТО, більше – пережив контузію. А, по-друге, визнав свою неправоту і попросив пробачення.

Не менше, але вже в хорошому сенсі, здивував депутат від «БПП» Андріан Волгін. Він заявив, якщо міська влада не зробить хоч якихось рухів, аби повернути в комунальну власність спорткомплекс «Олімп», то у понеділок він почне сухе голодування. Скептики похіхікали, але Волгін не жартував. Більше про це – за посиланням.

Директор КП «Полігон-ТПВ» Юрій Мороз представив «Програму поводження з безпритульними тваринами в Івано-Франківську на 2017-2020 роки». Запевнив, що писав її спільно з керівником організації «Дім Сірка» Наталкою Когут.

«Програма має три напрямки: створення спільного притулку «Дому Сірка» і КП «Полігон ТПВ», – пояснив Мороз. – Реєстрація всіх тварин, які є на території міста, – як безпритульних, так і домашніх. І врешті, створення цивілізованого європейського муніципального притулку – з лабораторією та місцями утримання».

Щодо фінансування програми Мороз заявив, що вона матиме три джерела: закордонні інвестори, благодійні внески мешканців і кошти міського бюджету. Скільки на цю справу готове дати місто, поки що не відомо, написано лиш «у межах бюджетних надходжень».

Ще депутати проголосували за новий «Порядок призначення керівників навчальних закладів». Це питання виносили на минулу сесію, у ньому йдеться про те, що керівники шкіл і садків мають обиратися за конкурсом і працювати за контрактом. Тоді воно викликало бурхливе обговорення, депутати ніяк не могли дійти згоди щодо конкурсної комісії, яка має відбирати кандидатів. І в підсумку голосів «за» забракло.

2

Тепер же доповідати питання викликали Галину Сич, головного спеціаліста з дошкільної освіти. Для неї самої це виявилося несподіванкою, та оскільки вона була єдиним представником департаменту освіти, то мер наполіг, аби йшла на трибуну. Депутат від «УКРОПу» Дмитро Чміль заперечив, мовляв, по-перше, навіщо підставляти людину, яка за посадою не має стосунку до цього рішення? По-друге, «питання внесено не за процедурою, ми не отримали його за 10 днів до сесії».

«Вам треба доповідача чи ви хочете прийняти рішення?» – знову відзначився «свободівець» Грималюк. У підсумку мер поставив на голосування, рішення підтримав 31 депутат. Хоча, виглядало, не всі розуміли, за що голосують – за те, аби прийняти, чи за те, щоб перенести.

Також депутати затвердили детальний план території кварталу в межах вулиць Мельника-Сахарова-Коновальця-Січових Стрільців. Під час обговорення їх найбільше цікавило, коли там зведуть багаторівневу парковку. Микола Филюк, директор компанії «Спілка забудівників», яка є генпідрядником, заявив, що в першому кварталі наступного року зможуть запустити 80 підземних і 70 наземних паркомісць.

«Протягом двох років ми завершимо цей комплекс, – додав Филюк. – Там буде близько 100 соціальних паркувальних місць підземних і 200 поверхневих. Потужний бізнес-центр, конференц-зала на 600 кв.м, центр дитячого розвитку, англійська школа».

Насамкінець депутати розібрали кілька земельних питань. Серед іншого дали дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення ділянок у мікрорайоні Опришівці учасникам АТО, а також ділянок у Дем’яновому Лазі – родинам загиблих бійців.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.