Соціум

Сесія франківської облради: полякам – звернення, Устерікам – особливий статус

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої п’ятниці, 9 грудня, відбулась чергова сесія обласної ради. Народні обранці розглянули 65 питань та «різне». Хоча працювали більш-менш злагоджено, не обійшлося й без традиційних політичних дискусій, пише Репортер.

1

На початку сесії голова облради Олександр Сич та голова ІФ ОДА Олег Гончарук вручили посвідчення прикарпатцям, яким присвоїли обласний статус «Бійці-добровольці АТО». А ті, звісно, подякували – але не владі, а волонтерам, які весь час підтримували їх на фронті.

А далі розпочали з депутатських звернень. Першим до трибуни вийшов представник від фракції ВО «Свобода» Ігор Дебенко. Він озвучив звернення до уряду, в якому депутати просять прирівняти статус військових капеланів, які перебувають у районі проведення АТО, до статусу учасників бойових дій. Зокрема у зверненні йдеться, що військові капелани не лише здійснюють душпастирську опіку військових, а й долучаються до загальнонаціонального волонтерського руху, допомагають пораненим, сприяють реабілітації демобілізованих. Тому депутати вважають, що надання капеланам статусу УБД дозволить бодай на мінімальному рівні гарантувати їхнім родинам передбачений державою соціальний захист.

За це звернення депутати проголосували одностайно.

Слово взяв ще один «свободівець» – Михайло Королик. Він запропонував прийняти звернення щодо антиукраїнських провокацій у Польщі. Зокрема Королик зазначив, що там лише за два роки було скоєно щонайменше 14 актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань.

«Представляючи найвищий представницький орган Прикарпаття, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося до наших польських партнерів з вимогою забезпечення належного розслідування та притягнення до відповідальності вин­них у вчинених провокаціях, якнайшвидшого відновлення сплюндрованих українських пам’ятників і місць поховань й уникнення одностороннього трактування історії в майбутньому», – йшлося у зверненні.

За таке депутати голосувати не поспішали. Зокрема, голова фракції УКРОП Микола Палійчук вважає, що заява є надто різкою. Він запропонував перенести це на наступну сесію, аби доопрацювати й не провокувати конфліктів. Аналогічну позицію зай­няв й очільник фракції «Блоку Петра Порошенка» Остап Дзеса.

«Свободівці» переконували, що звернення є коректним і не містить різких випадів чи оцінок.

У підсумку звернення підтримали фракції ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» та партії «Воля». Утрималися «БПП», УКРОП і більшість депутатів від «Самопомочі». Відтак рішення не прийняли, перенесли.

Потім слово взяла очільниця фракції «Воля» в облраді Ольга Галабала. Вона зачитала звернення до керівництва держави, в якому депутати просять залишити в силі дію мораторію на експорт лісу-кругляку та привести його у відповідність до європейського законодавства. «У нас, попри мораторій, ліс і далі рубають, експорт відбувається під виглядом дров», – зазначила Галабала та додала, що потрібно посилити кримінальну відповідальність за такі правопорушення.

Цю пропозицію депутати під­три­мали.

Далі депутат Ольга Федишина зачитала звернення до керівництва держави та ПАТ «Укрнафта». Мовляв, трудовому колективу Прикарпатського УБР стало відомо, що правління «Укрнафти» найближчим часом хоче провести реорганізацію підрозділів буріння, а це призведе до масового звільнення працівників Прикарпатського УБР та зменшить надходження до місцевих бюджетів.

Відтак депутати попросили керівництво ПАТ «Укрнафта» вжити заходів щодо недопущення ліквідації управління бурових робіт.

По завершенню депутатських звернень голова обласної ради Олександр Сич прозвітував за перший рік роботи на посаді. Говорив про те, що облрада постійно підтримує майданівців, учасників АТО та їхні сім’ї, організовує сімейні відпустки та щомісячно виплачує соціальну допомогу неповнолітнім родичам загиблих.

«За масштабом охоплення різноманітних соціально-побутових проблем і за фінансовим забезпеченням наша обласна програма захисту учасників АТО та їх сімей є однією з найкращих в Україні», – наголосив Олександр Сич і ще нагадав про створення обласного госпіталю ветеранів війни.

Після цього депутати перейшли мабуть до найголовнішого питання порядку денного – врегулювання ситуації з визначення статусу села Устеріки Верховинського району. Нагадаємо, тамтешні селяни категорично відмовляються входити до складу Білоберізької ОТГ. Кажуть, готові об’єднуватись, але тільки не з Білоберізкою.

Аби врегулювати конфлікт, обл­рада рекомендувала Верховній Раді провести позачергові вибори Устеріківської сільської ради та сільського голови, а Білоберізькій ОТГ – спрямувати субвенцію Верховинському районному бюджету на утримання бюджетних установ села Устеріки.

Серед іншого, депутати внесли зміни до семи обласних програм, схвалили дві регіональні цільові програми та проголосували за створення комунального підприємства «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Героя України Сергія Дідича». Насамкінець депутати затвердили у новій редакції 15 статутів комунальних закладів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.