Соціум

Пляж і далі дикий. У Франківську є лише одне місце, де купатися офіційно дозволили

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чим тепліше надворі, тим більше людей тягнеться до води. Часто такий відпочинок завершується порізаними ногами та розбитими колінами. Та виявляється, що винні ми самі, бо, наприклад, у Франківську є лише одне місце, де купатися офіційно дозволили.

photo606381629542345120

У вівторок, 7 червня, начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігор Влізло повідомив, що з дна міського озера витягли 750 кг сміття – ланцюги, автомобільні шини, різні пляшки.

«А з двох Бистриць – Надвірнянської та Солотвинської дістали ще 350 кг сміття, – розповів Влізло. – Галицька РДА ще дасть нам техніку й до кінця тижня ми почистимо міське озеро та Німецьке на Пасічній від водоростей».

За словами Михайла Смушака, директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою, в Івано-Франківську є лише одне місце, де офіційно дозволили купатися.

«Плавати можна лише на міському озері, – розповідає Смушак. – Там облаштований спеціальний пляж – виміряли глибину, покосили траву, виклали буйки. Поруч – футбольна й волейбольна площадки, дитячі майданчики. Відпочивай – не хочу, лиш би ніхто за буйки не запливав».

222807999_64306_9446580134027543690

Проте найбільше франківці йдуть відпочивати на береги річок. Такі місця для відпочинку не вважаються офіційно відведеними. Люди купаються на свій страх і ризик – у разі нещасного випадку рятуватимуть одні других, бо рятувальників поблизу нема.

«Ми не можемо офіційно визнати берег річки місцем для купання, – розводить руками Ігор Влізло. – Прибережна територія має бути обладнана туалетами, роздягальнями, дно акваторії пляжу мусить бути рівним, із пологим спуском, очищене від водоростей, корчів, брухту та баговиння. Межі запливу мають позначатися буйками, а заборонені для купання зони – відповідними написами. На самому березі треба класти рятувальні пости й радіоточки. Поки цього немає, такі місця для купання вважаємо стихійними». Це означає, що відповідати в разі нещасного випадку ніхто не буде – мовляв, люди самі собі винні.

222836082_61819_17645106420915372409

На сайті «Бюджету участі» недавно зареєстрували проект з пропозицією облаштувати піщаний пляж із футбольною та волейбольною площадками й відпочинковою зоною. Для реалізації задуму з міського бюджету просили 50 тис. грн, але за проект проголосували тільки 12 людей.

Незважаючи на те, що влада офіційно відхрестилася від чи не найулюбленіших місць для відпочинку франківців, на берегах обох річок з’явилися аж… вісім сміттєвих контейнерів. Сміття вивозять по мірі наповнення урн, а на березі Бистриці Солотвинської навіть косять траву. Крім того, комунальники встановили там кабінки для переодягання. Проте пляж і далі дикий. Та й люди, які відпочивають на берегах річок і залишають після себе сміття, теж ніби не дуже домашні. 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.