Соціум

На дороги виїжджають евакуатори

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Українські водії отримали новий головний біль. З 7 листопада патрульна поліція має право застосовувати евакуатори до неправильно припаркованих автомобілів.

«У поліцейських була нарада з цих питань, і командири патрульної поліції проінструктовані, що норму по евакуаторах можна застосовувати, – заявив днями директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко. – Поступово у найболючіших точках центральних районів міст вони це робитимуть, щоб привчати водіїв паркуватися, не порушуючи норм закону».

Евакуатори не будуть застосовувати масово, переконує Шевченко. За його словами, у поліцейських є багато інших функцій, зокрема реагування на більш серйозні правопорушення.

avto_vverh_1

Тарифи на послуги евакуатора чітко прописані у спеціальному наказі МВС. Зокрема, евакуація автомобіля вагою до 2 т коштуватиме 600 грн. Від 2 до 3 т – 700 грн. (без ПДВ). Із першої до сьомої (включно) доби зберігання автівки на арештмайданчику коштуватиме 120 грн. Кожна наступна доба – 20 грн.

Як і з усіма українськими реформами, евакуація авто має кілька нюансів. По-перше, у законодавстві прописано, що поліцейські можуть забирати машини, які «суттєво заважають рухові транспорту». Визначатимуть «неправильність» парковки патрульні на власний розсуд.

Ще один, але дуже суттєвий нюанс вичитали юристи в самому законі «Про національну поліцію». Виявилося, що там узагалі не передбачений такий превентивний захід, як тимчасове затримання автомобіля, там йдеться про «переміщення» авто.

«Якщо виникає затор, а автомобіль стоїть, умовно кажучи, на трамвайній колії, його не треба вантажити, везти кудись і т. д., його досить просто перемістити з одного місця на інше, звільнивши проїзд для інших транспортних засобів», – говорить правозахисник Володимир Караваєв.

Активісти Дорожнього контролю також скептично налаштовані щодо нововведень. Кажуть, автівки відвозитимуть на приватні штрафмайданчики, власники яких не будуть повертати їх, доки водії не заплатять за послуги, а це пряме порушення закону. Однак великої кількості позовів до суду не прогнозують, через дорогий судовий збір – 500 грн.

В Івано-Франківську наразі евакуаторів немає, а майбутні полісмени ще навчаються. Натомість по Україні евакуація – у розпалі.

avto_vverh_2

У Києві вже був неприємний «евакуаційний» прецедент. Біля станції метро на зупинці маршрутки стався конфлікт між власником неправильно припаркованого BMW і поліцейськими, які намагалась евакуювати машину. Коли приїхав евакуатор, зав’язалася бійка між поліцейськими та іншими водіями, які стали на захист порушника. На щастя, до серйозного рукоприкладства справа не дійшла. З’явився господар машини й після довгих супе­речок водія відвезли у райвідділ. Машина-порушник залишилася на місці.

У Львові поліція вже співпрацює із підприємством «Муніципальна дружина», яке має чотири евакуатори. Тамтешній арешт­майданчик розрахований на 157 автівок. Його обладнали відеонаглядом і встановили термінал для банківських карток і готівки.

За словами командира другого батальйону патрульної поліції Львова Олексія Зіборова, на водія неправильно припаркованого автомобіля складають адмінпротокол і штрафують на 510 грн. Якщо його немає на місці, то автомобіль забирають і повертають власнику, але після того, як він сплатить штраф і послуги з евакуації та зберігання машини.

На Закарпатті ситуація схожа із Франківськом. Як розповів Сергій Князєв, керівник Нацполіції на Закарпатті, в області нема жодного евакуатора, але одразу, як їх надішлють, машини виведуть на вулиці. У штаті будуть передбачені люди, які окремо займатимуться цією справою.

Водії добре пам’ятають, як свого часу в Україні ДАІ разом із комунальниками блокували колеса автомобілів, які неправильно припарковані. Це швидко закінчилося, коли за справу взялися юристи та разом із активістами пішли до суду. Поліцейська евакуація має всі шанси закінчитися так само.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.