Спорт

Мотори з децибелами. Франківськ вперше приймав фестиваль з авто- і мотоспорту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулих вихідних Івано-Франківськ вперше приймав фестиваль з авто- і мотоспорту. На дводенну подію до міста з’їхались учасники з різних міст Прикарпаття, а також Львівщини, Київщини, Тернопільщини та інших областей.

avtomoto (4)

Найкращих визначали у трюковій їзді на мотоциклі (стантрайдингу) та змаганнях з автозвуку (тобто аудіосистем у салонах автівок). Крім того, глядачі побачили автопробіг і виставку ретро-автомобілів.

За словами одного з організаторів, засновника франківського автоклубу «Street Sound» Максима Калина, ідея провести такий захід виникла після відвідання «Drive for life fest» у Коломиї.

avtomoto (6)

«Там уже четвертий рік у серпні відбувається фестиваль авто-мото-авіатехніки. Ми захотіли зробити подібну подію, — говорить Калин. — У Франківську ці види спорту ще не дуже популярні, тож ми хотіли показати і молоді, і людям старшого покоління, наскільки це може бути цікаво».

На жаль, із запланованого не вдалось провести змагання з автослалому — через малу кількість учасників. Тому фестиваль відкрився видовищним стантрайдингом на міському озері. Близько 15 райдерів демонстрували трюки на мотоциклах: їзду на передньому та задньому колесі, без рук, стоячи на мотоциклі. Учасники змагань з’їхались з різних областей України. Кажуть, насамперед — просто виступити й поспілкуватись, а не конче перемогти. Але найвправнішим визнали Євгена Калантая із Переяслав-Хмельницького, який проїхав трасу разом із дівчиною на кермі.

avtomoto (1)

Другий день фестивалю, попри дощову похмуру погоду, потішив виставкою ретро-карів і змаганнями з автозвуку. Там же, на озері, любителі авторетро виставили більше десятка експонатів різних епох і країн. Власники автівок не приховують, що таке захоплення вимагає великих витрат — і часу, і фінансів.

avtomoto (5)

Однією з родзинок стали змагання з автозвуку. Це досить молодий вид спорту, а для України й поготів. Минулого року в Івано-Франківську проходив «Monster Sound Fest» з цієї дисципліни, організовував його тернополянин Дмитро Сторожук. Цього разу він приїхав до Франківська в якості учасника фесту. Розказує, що загалом усі змагання з автозвуку однакові за принципом проведення, а можуть відрізнятись хіба що тим, як автомобілі розподіляються за класами.

«Це вимірювання звукового тиску. У машині встановлений низькочастотний динамік — сабвуфер — і підсилювач для нього. Завдання спортсмена — «витиснути» максимально можливий рівень звуку, який фіксує спеціальний датчик», — пояснює Сторожук.

avtomoto (2)

У Франківську Дмитро Сторожук показав результат у 151,3 децибел. Каже, результат до 150 дБ (це як послухати реактивний двигун літака на відстані в 30 метрів — Ред.) дається простіше, бо не вимагає надвеликої потужності апаратури.

«А коли вже перевалює за позначку «150», то важливою стає кожна десята й сота. На змаганнях один децибел — це вже дуже велика різниця, — говорить Дмитро. — Мені найбільше вдавалося показувати 152 дБ, але це ще не той результат, якого хотілося б. Просто потрібна потужніша техніка».

Дмитро займається автозвуком лише другий рік, а до того був гонщиком.

«Я чемпіон України з автослалому, виступав у кільцевих гонках, ралі та дрег-рейсингу. Але на перегони потрібні набагато значніші витрати, та й автомобіль більше нищиться, — пояснює Сторожук. — Тому поки що перейшов на такий вид спорту, хоча в моїй крові більше бензину, ніж звуку».

На глядачів змагання з автозвуку майже не впливали, якогось страшного реву назовні не було чути. Адже учасники закривались у салонах автівок, звук міряла апаратура. Ну, трохи «підстрибували» самі автомобілі…

Як пояснив організатор фестивалю Максим Калин, найцікавіше, коли змагання з авто звуку відбуваються в парах, так званих «зарубах», коли двоє спортсменів одночасно визначають між собою сильнішого. Саме так і відбувались битви «звукачів» у Франківську. У результаті найбільше «витиснув» Денис Шахов зі Львова, який з результатом 164,2 дБ встановив рекорд України зі звукового тиску.

Завершився фестиваль у неділю майстер-класом із зумби (танцювальна програма) та фітнесу, а також концертом на міському озері.

avtomoto (3)

Організатори говорять, що збираються зробити такий фестиваль щорічним.

«Авто- і мотоспорт — не для кожного, треба добре володіти собою. Але вони дуже тренують і розум, і тіло, допомагають стати більш врівноваженим та скоординованим, — наголошує Максим Калин. — Окрім того, навички водіння сьогодні корисні кожному в повсякденному житті».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.