Без категорії

Молитися на погоду і дороги. З 1 вересня до Франківська повернулися студенти, потоки машин і вічні затори

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 1 вересня до Франківська повернулися студенти, потоки машин і вічні затори. А щоб стояти в корках було цікавіше, одразу на кількох вулицях міста почали ремонтні роботи — вирили ями, загнали екскаватори й позрізали асфальт.

remont-dorig-3

На останній оперативці міський голова Руслан Марцінків переклав усю відповідальність на комунальників. Більше того, сказав їм молитися, а ще краще замовити спільну службу, щоб погода дозволила закінчити роботи до дощів і морозів. А молитися є за що. Цьогоріч у міському бюджеті передбачили 29 мільйонів на 21 дорогу. Щось уже зробили, та на все про все у комунальників в кращому випадку залишається чотири місяці.

remont-dorig-9

Мабуть ніхто не забув епічний ремонт пасічнянського мосту минулої осені, коли дорогою на роботу доводилося хвилин 30-40 витрачати на долання корку через Бистрицю. Цього року історія повторюється. Чого вартує лише перерита вулиця Шевченка, через яку і так звичні затори на Гординського сьогодні тягнуться по Мазепи аж до Короля Данила і навіть Січових Стрільців. Не менш цікаво тепер і в центрі — на вулиці Сотника Мартинця облаштовують піднятий перехід. Для цього проекту погодження отримували аж із Києва. Тому, каже керівник департаменту Михайло Смушак, швидше розпочати не могли.

remont-dorig-5

Відзначилась і вулиця Довга — там замінюють бордюри і кладуть бруківку. Тож їхати нею стало ще довше. А на Бельведерській і Грушевського «вибрили» асфальт, залишивши люки, які виступають над дорогою. Така доля чекає і на вулицю Мазепи, яка після останньої сесії отримала фінансування у понад три мільйони. Наразі шукають підрядника.

Михайло Смушак виправдовується, що дороги у Франківську ремонтують цілий рік. Просто у вересні — більше людей, автівок, відповідно й заторів. Тому нам лиш так здається, що все ремонтують тільки восени…

remont-dorig-4, ремонт, об'їзд, грушевського

Водіям автівок, маршруток, таксистам доведеться, певно, приєднатися до спільної молитви, щоб ремонт доріг пройшов швидко, комунальникам світило сонце, фінансування робіт не затримували, каток підрядників працював справно і асфальт потім не коробило.

За рік-два комунальники планують зовсім обмежити проїзд центром для транзитного транспорту. Паркуватись дозволять, а от проїхати у справах вже не вдасться. Доведеться об’їжджати… якими шляхами? Місто — для людей, скажуть урбаністи. І з ними важко не погодитись. Але за кермом зазвичай невже мавпи сидять? Везуть дітей, пасажирів, товари. Звісно, приємніше та корисніше ходити пішки. Якщо руки порожні.

Write A Comment