Без категорії

Легенди Станиславова. Порушення форми одягу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

21 жовтня 2012 року в Івано-Франківську відкрили пам’ятник Євгену Коновальцю — у скверику на однойменній вулиці. Цей діяч відігравав важливу роль в історії України, був засновником УВО (Української Військової Організації) та ОУН (Організації Українських Націоналістів).

konovalets (2)

Загальна вартість проекту, разом з облаштуванням скверу, становила 350 тисяч гривень. Автором пам’ятника є скульптор Ігор Семак. Він зобразив Коновальця у військовому однострої, на що вказують старшинські, тобто офіцерські петлиці. Уніформісти називають цей візерунок зубчаткою. І тут маємо певний історичний казус.

konovalets (3)

Такі петлиці із зубчаткою були прийняті в УГА — Українській Галицькій Армії Західноукраїнської Народної Республіки. Але Євген Коновалець там ніколи не служив. Із початком Першої світової його мобілізували до австрійського полку ландверу №19. Потім був російський полон, після якого Коновалець очолював різні формації Січових Стрільців у складі армії УНР.

konovalets (1)

На багатьох фотографіях він зображений із відзнаками полковника на комірі, у вигляді трьох рівних смуг. Саме таким він мав бути відлитим у бронзі. Отож пам’ятник має ґандж, якому ані фотошоп, ані напилок не допоможуть. Але добре, хоч такий є.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні