Калуські борці підкорюють світ

Калуська школа вільної боротьби вчергове підтверджує свій рівень. За останній час одразу кілька її представників відзначились не лише на внутрішній, а й на міжнародній арені.

калу (1)

У кінці січня калушанин Анд­рій Квятковський вирушив до американського Колорадо-Спрінґс на турнір з греко-римської, вільної та жіночої боротьби. Ці престижні змагання були присвячені пам’яті олімпійського чемпіона Дейва Шульца, який трагічно загинув 19 років тому. Для борців цей меморіал був першим великим турніром у новому році.

Андрій Квятковський

Окрім американців та українців, на турнірі виступали також спортсмени з Японії, Росії, Болгарії, Індії та інших країн. Майстер спорту міжнародного класу Квятковський виступав у ваговій категорії до 66 кг і поступився лише господарям змагань – Джордану Оліверу та Рісу Хемфрі, які посіли перші дві сходинки п’єдесталу. Бронзу ж прикарпатець розділив з іншим представником США – Зайном Ретерфордом.

Дві калуські борчині також підтвердили свій клас, увійшовши до двадцятки найкращих атлеток світу. Рейтинг оприлюднила Міжнародна федерація об’єднаних стилів, яка минулого року повернула собі попередню назву – «Об’єднаний світ боротьби». Так, до топ-20 борчинь у вазі до 55 кг увійшли майстер спорту міжнародного класу Ірина Харів (4 місце) та майстер спорту Тетяна Кіт (19 місце).

калу (5)

25-річна Харів – вихованка калуської школи олімпійського резерву. За свою кар’єру прикарпатка встигла здобути низку нагород на міжнародних змаганнях, зокрема – бронзові медалі на чемпіонаті та Кубку світу, а також срібло – на першості Європи.

Ірина Харів
Ірина Харів

Тетяна Кіт п’ятьма роками молодша за Ірину, але у своїй віковій групі також неодноразово піднімалась на п’єдестал пошани на світових і континентальних змаганнях.

Також наприкінці минулого місяця двоє калуських борців вільного стилю кваліфікувались на чемпіонат Європи серед чоловіків до 23 років, що відбудеться у березні в Польщі. Андрій Свирид та Іван Петрів здобули золоті нагороди чемпіо­нату України, що й стали перепустками для калушан на континентальну першість.

Свирид, який виступав у ваговій категорії до 61 кг, почергово переміг Романа Сільченка з Одеської області, учасника чемпіонатів Європи і світу Вадима Духна з Харківщини, бронзового призера чемпіонату Європи Івана Білейчука зі Снятинського району Прикарпаття, киян Василя Крушельницького та Андрія Стоянова.

Іван Петрів
Іван Петрів

Петрів змагався у вазі до 65 кг і на шляху до перемоги здолав Анатолія Сердюка з Чернігівської області, Дмитра Борисова з Сумщини, киянина Дениса Мартинюка, Єгора Мурод’яна із Запорізької області, а у вирішальній сутичці – майстра спорту з Одещини Василя Михайлова.