Політика

Калуш і два інспектори. В місті запрацювала муніципальна інспекція з благоустрою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Недавно у прикарпатському райцентрі запрацювала муніципальна інспекція з благоустрою. Поки що інспекторів… аж двоє, але кількість можуть збільшити.

Інспекція з благоустрою міста Калуша розпочала роботу 5 серпня. Поки що інспектори лиш придивляються до роботи, хоча вже мають і складені адмінпротоколи.

1

«Створити муніципальну інспекцію – то ідея міського голови, – розповідає Ігор Головатчук, начальник управління з питань надзвичайних ситуації міськради. – Фінансується вона з міського бюд­жету, а підпорядковується «Міській варті» і безпосередньо меру».

За словами Головатчука, калуська «Міська варта» – це громадське формування, яке створили на допомогу владі, поліції та виконавчій службі. Тепер в її структуру увійшла й інспекція, де працюють двоє інспекторів – 21-річний Михайло Тріщ і 29-річний Ростислав Зелінський.

«Можливо, штат ми збільшимо, – каже Ігор Головатчук. – Усе залежить від того, як хлопці працюватимуть. Калуш – місто ніби непогане й чисте, але роботи є багато. Найперше, це стихійні торгівля і парковки».

Інспектор Ростислав Зелінський має вищу економічну освіту і вважає, що працює за фахом. Каже, бажання до роботи є, проте сварки з порушниками не дуже надихають.

«Працюємо лиш другий тиждень, тому зараз ще набираємося досвіду, – говорить Зелінський. – Два тижні ми були на стажуванні у відділі благоустрою управління ЖКГ. Нас навчили основ законодавства по галузі, як складати постанови і пояснили, до кого звертатись у різних ситуаціях».

За словами інспектора Михайла Тріща, який має диплом юриста, найбільшою проблемою у Калуші є несанкціонована торгівля та продаж «з рук». Крім того, дуже часто водії паркуються на газонах.

«Люди ставляться до нас по-різному, – говорить Тріщ. – Хтось просто каже, що зараз перепаркується, а хтось свариться. Добре, що до бійки ще не доходило».

Інспектори ходять завжди разом – так і зручніше, і безпечніше. Склали собі план роботи на тиждень, погодили його у першого заступника мера – і пішли працювати. Щоб не бігати по місту, план складають так, щоб відпрацьовувати на день один район. Транспорту не мають, ходять пішки.

«Та воно й ліпше, – усміхається Ростислав Зелінський. – Згідно з правилами, біля кожного магазину має бути контейнер для сміття. То ми так пішки-пішки, від одної крамниці до іншої й обходимо, спілкуємось. Спочатку просимо виправити недолік, але й припис чи протокол скласти можемо».

Та складання адмінпротоколу – це не обов’язково штраф. Перед його призначенням матеріали справи розглядає адміністративна комісія міської ради, яка розбирається, винен ти чи ні.

Притягувати до відповідальності інспектори будуть і юридичних осіб, і просто людей. Штрафи передбачені за пошкод­ження зелених насаджень, порушення правил торгівлі, неналежне утримання доріг і тротуарів, вигул собак без повідків і намордників та несанкціоновану рекламу.

За свою роботу охоронці порядку отримуватимуть трохи більше 3000 грн. Згодом може бути й більше.

«Можливо, і премії давати будемо, – каже Ігор Головатчук. – Хлопці молоді, хвацькі, тому з роботою вони справляться!».

А тим часом «хвацькі хлопці» просять мешканців і гостей Калуша дотримуватися правил благоустрою. А ще – підтримки і розуміння, бо робити щось уперше завжди важко.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.