Політика

Івано-Франківськ має бюджет і МІУК

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 25 грудня, відбулося друге засідання сесії Івано-Франківської міської ради. Завдання перед депутатами стояли не прості – ухвалити бюджет на наступний рік та реформувати КП «ЄРЦ». Несподіванок не сталося – за все проголосували…

Розпочалася сесія з прийняття нового регламенту міськради. Найбільше проти цього рішення виступав екс-мер Віктор Анушкевичус. Адже в документі прописали, що фракція має складатися як мінімум з чотирьох депутатів, а з партії Анушкевичуса (УНП) до ради пройшли тільки троє. І як він не закликав депутатів знизити планку, нічого не помогло – не буде в нього фракції.

Далі дійшло до одного з ключових питань – бюд­жету на 2016 рік. Отож, як ідеться в основному фінансовому документі міста, доходи передбачені у сумі 1 210 209,6 тис. грн. (близько 1,2 млрд), а видатки – 1 277 707,4 тис. грн. Головні завдання – ремонти доріг, утеплення будинків та облаштування прибудинкових територій.

Щоправда, неабияке сум’яття в роботу місцевих депутатів внесли народні. Адже бюджет країни і зміни до Податкового кодексу вони прийняли напередодні вночі, тож врахувати всі новації на рівні місцевого документа просто не було можливості.

За словами начальника фінансового управління Вікторії Сусаніної, тепер місту повністю передали на утримання професійну технічну освіту. А лиш за попередніми розрахунками для цього треба з бюд­жету додатково вийняти 83 млн. грн. Плюс відмінили й субвенції на пільговий проїзд – ще 23 млн. Загалом, якщо рахувати нововведення, то бюджету треба збільшити дохідну частину на 126 млн. Щодо новацій, які мають збільшити надходження, – це зміна ставки ПДФО, акцизи на пальне, спиртне й сигарети, а також податок на дороге житло. Хоча, за словами тої ж Сусаніної, нині порахувати, скільки саме від цього отримує міський бюджет, дуже складно.

Та все ж бюджет прийняли – 40 голосами «за».

Далі погодилися на збільшення вартості харчування дітей у школах. Тепер гарячий сніданок замість 8 грн. коштуватиме 11. Але через брак все тих же грошей – безкоштовно його зможуть отримати лише діти пільгових категорій, а не всі учні 1-4 класів, як було раніше. Зате для сиріт і дітей учасників АТО передбачили ще й безкоштовний обід.

Слідом за цим депутати погодилися на продов­ження двох міських програм – на модернізацію будинків у наступному році Франківськ планує витратити 28 млн. 700 тис., а на облаштування прибудинкових територій – 25 млн. 600 тис.

І тут дійшла черга до нашумілої реформи КП «ЄРЦ». Директор департаменту ЖКГ Михайло Смушак пояснив, що підприємство не просто міняє назву на «Міська інвестиційна управляюча компанія», змінюється і сам принцип його діяльності. З одного боку це буде управитель, який на рівні з іншими надаватиме послуги з утримання будинків. А з іншого – це буде інвестиційна компанія, яка вкладатиме кошти бюджету в ремонт будинків не залежно від того, хто там управляє – сама МІУК, ОСББ чи приватна ЖЕО.

Питань у депутатів, особливо з «Самопомочі» та УКРОПу, до цієї реформи було дуже багато. Для прикладу, хотіли спершу заслухати звіт ЄРЦ за рік та дізнатися, скільки грошей і на які саме цілі з бюд­жету отримає нове підприємство. Не мовчали і громадські активісти та голови ОСББ, які прийшли на сесію, – мовляв, людям нічого не пояснили і знову підсовують кота у мішку. Але голосів, аби прийняти рішення, у «Свободи», «Солідарності» та «Батьківщини» вистачило. Тож з 1 січня у Франківську вже працюватиме МІУК.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.